Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Kanada Trent University

Trent University

Trent University, Kanada, Ontario’ da yer almaktadır ve kuruluşu 1957 yılına kadar dayanmaktadır. Okulun Kanada’ nın her yerinden öğrencileri ve 110 ülkeden uluslararası öğrencileri bulunmaktadır. Öğrencilerin %90’ ı mezun olduktan sonra 6 ay içinde, %93’ ü 2 yıl içinde bir işe yerleşebilmektedirler. Öğrencilerin okuldan memnuniyet oranı da %95’ lerdedir.

Trent University Tercih Nedenleri

İngilizce yeterliliği bulunmayan öğrencilere yeterli düzeye ulaşmaları için gereken İngilizce eğitimi verilebilmektedir.

Belirli programlarda online eğitim bulunmaktadır.

Başka üniversitelerden alınmış olan derslerin kredilerinin transfer edilebilme imkanı olabilmektedir.

Trent University Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Lise Diploması (5 üzerinden 3 ortalama veya %70 ortalama gerekmektedir. ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (TOEFL IBT: 86, IETLS: 6.5) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları değişiklik gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir. Yüksek Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Lisans Diploması / Transkript ·         2 Adet Referans Mektubu ·         Niyet Mektubu ·         Pasaport Fotokopisi ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (TOEFL IBT: 93, TOEFL PBT: 580, TOEFL CBT: 237, IELTS: 6.5) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları değişiklik gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir.

Trent University Ücretler

Lisans programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Yüksek Lisans, programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Yüksek Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.