Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Kanada University of Prince Edward Island

University of Prince Edward Island

Charlottetown, Kanada'nın en küçük eyaleti olan Prens Edward Adası’ın güney kıyısında yer almakta ve 36.000 kişilik nüfustan oluşan bir şehirdir. Prince Edward Adası’nın başkenti olan Charlottetown, önemli yerleşim merkezlerinden biridir.

Prince of Wales College ve St. Dunstan Üniversitesi olarak iki kurucu kurumun kökleri ile zengin bir tarihe sahip olan University of Prience Edward Island, Charlottetown'da 140 dönümlük kampüse sahiptir.

Prince Edward Island Üniversitesin’de Sanat, İş, Bilim, Eğitim, Hemşirelik, Veterinerlik, Sürdürülebilir Tasarım Mühendisliği ve Yüksek Lisans Çalışmaları ve Matematik ve Hesaplamalı Bilimler Okulu olmak üzere 8 farklı fakültede Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarında eğitim vermektedir.

3,869 Lisans öğrencisi, 449 Yüksek Lisans öğrencisi olmak üzere toplam 4,317 öğrenci eğitim almaktadır.

University of Prince Edward Island Kabul Şartları

Lisans Kabul Koşulları http://www.upei.ca/ IELTS(Academic)                   : 6.5 TOEFL (PBT)                         : 550 TOEFL (IBT)                          : 80 ·         Bazı fakültelere göre İngilizce Sınavı gereklilikleri değişebilir. Ücret                                       : $13,062     Yüksek Lisans Kabul Koşulları http://www.upei.ca IELTS(Academic)                   : 7 TOEFL (PBT)                         : 600 TOEFL (IBT)                          : 100 ·         Bazı fakültelere göre İngilizce Sınavı gereklilikleri değişebilir. 

University of Prince Edward Island Ücretler

$11,085- $11,236

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.