Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Kanada Vancouver Community College Üniversitesi

Vancouver Community College

Kanada’nın batısında British Columbia eyaletine bağlı Vancouver şehrinde konumlanmıştır. 1965’te kurulan VCC British Columbia’nın en eski ve büyük bölge okuludur. Bir tanesi şehir merkezinde olmak üzere toplam 3 kampüsü bulunur ve kampüsler, öğrencilerin tüm akademik, yaşam ve eğlence ihtiyaçlarını karşılayabilecek büyüklüğe ve donanıma sahiptir. %8’i uluslararası olmak üzere yılda yaklaşık 15.000 öğrenciye 1.100 personelle hizmet vermektedir.

Sertifika, mesleki diploma ve lisans programların yanında online sertifika programları da mevcuttur.

Vancouver Community College Tercih Nedenleri

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

Vancouver Community College Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları:Bölüme göre farklılık gösterse de;IELTS:   4.5 ile 6.5 arasındadır.TOEFL:  54 ile  80 arasındadır. (İnternet Based Test)Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları:Bölüme göre farklılık gösterse de;ELTS:     6.0 ile 6.5 arasındadır.TOEFL:   68 le 90 arasındadır. (İnternet Based Test)Vancouver College Ücretleri:10 ay süreli sertifika programları: 17.820 CAD1 yıl süreli sertifika programları: 15.710 CAD ile 21.840 CAD arasında değişmektedir.2 yıl süreli diploma programları: 25.730 CAD ile 32.080 CAD arasında değişmektedir.Lisans programlar: 31.190 CAD ile 32.970 CAD arasında değişmektedir.Kayıt Ücreti. 145 CADKayıt Süreci:  -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti yatırılarak ilk aşama tamamlanır.                        -Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.                        -Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.                        -Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir. 

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.