Malta'da Dil Eğitim

Malta Dil Okulu

Malta, İtalya’nın güneyinde 3 büyük adadan oluşan adalar ülkesidir. Akdeniz’de yer alan bu adalar ülkesi sıcak iklimi, eşsiz denizi, doğasıyla harika bir ülkedir. Ülkenin genel olarak geçim kaynağı turizm ve dil okullarıdır. Dil Okulu, son yıllarda oldukça popüler hale gelen yurtdışı eğitim seçenekleri arasına girmiştir. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de Malta’nın kaliteli eğitiminin yanı sıra tüm dünyada zincirleşmiş büyük dil okullarının şubelerine ev sahipliği yapmaktadır. Malta’nın en büyük artılarından birisi de adada İngilizce konuşulmasıdır. Ada İngiltere sömürgesi altında yaşadığı için o yıllardan kalma bir şekilde adada İngilizce konuşulmakta ve İngiltere sistemi bulunmaktadır.

Malta, Dil okulları sizlerle İngiltere merkezli zincirleşmiş dil okullarının şubeleri bulunmaktadır. Bu nedenle eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Bununla birlikte İngilizce konuşulması sizlere bol bol pratik yapma fırsatı sunacaktır. İngilizceyi konuşarak, yaşayarak öğrendiğiniz taktir de en doğru en hızlı biçimde öğrenme yöntemidir. Çünkü bu sayede kelimelerin telaffuzlarını doğru biçiminde öğrenebilirsiniz. Kelime kalıplarının, deyimlerin doğru kullanım yerlerini biçimleri pratik ederek yaşayarak öğrenirsiniz.

Malta, Türkiye’ye doğrudan tarifeli uçuşlarla yaklaşık 2 - 2 buçuk saat sürmektedir. Türkiye’ye olan yakın konumu ile uygun fiyatlarda uçak bileti bulabilmek mümkündür. Ayrıca Yeşil Pasaportlu öğrenciler için vize istenmemektedir. Bordo pasaporta sahip olanlar için 3 aylık eğitimlerde turist vizesi alınabilirken, 3 ay ve üzeri eğitime giden öğrencilerden eğitim vizesi alması beklenmektedir. Malta’da konaklama aile yanı konaklama ve yurt konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurt konaklama seçenekleri ilk giden öğrenciler için oldukça avantajlı bir sosyalleşme imkanı sunmaktadır. Aile yanı konaklama seçeneklerinde ise kendinize ait bir oda da daha rahat konaklama seçenekleriyle dil eğitiminizi alırken konaklama seçeneğiniz mevcuttur. Dil eğitimi alabileceğiniz şehirleriniz St Julians, Sliema, Gozo, Gzira, Swieqi ve başkent Valetta’dır. St Julians, Malta’nın en büyük şehridir. Öğrenciler arasında da en popüler şehirleri arasındadır. Hareketli eğlence hayatı, dil okulları ile St Julians gençlerin dikkatini çekmektedir. Ulaşım bakımından Malta’da yürüyerek her yere ulaşabileceğiniz şirin sahip şehirleri bulunmaktadır. Sizlere büyük bir ferahlık sağlayacaktır.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Yurtdışı eğitim için Eğitim kalitesi, prestijli eğitimi ile İngiltere yüksek ...
İngilizce eğitimi hayatın her alanında size rakiplerinizden bir adım öteye taşıyacak olan bir ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim