Malta'da Dil Okulları

Malta’da Dil Okulları

Malta, Akdeniz’de İtalya’nın güneyinde bulunan 3 takım adadan oluşan küçük bir ülkedir. Malta’da turizm ve dil okulları başlıca geçim kaynaklarıdır. Genellikle sıcak bir iklime sahip olan, hem tatil hem dil eğitimi yapabileceğiniz harika bir ülkedir. Malta’da bulunan dil okulları eğitim kalitesi oldukça iyidir. Dünya çapında şubeleşmiş köklü dil okullarının şubeleri Malta’da bulunmaktadır. Dil eğitimi almak için Malta’ya gittiğinizde dil okulunda gördüğünüz İngilizce haricinde yaşam deneyimi içerisinde de bol bol pratik yapma konuşma dilinizi geliştirme fırsatı bulursunuz. Malta’nın en güzel yanlarından birisi ise Malta halkının sıcak kanlı olmasıdır. Birçok farklı milletten öğrenci dil eğitimi alabilmek için Malta’ya gelmektedir. Uzun yıllar boyunca ada İngilizlerin kontrolü altında olmuş. İngiliz kültürü adaya hakimdir. Bu nedenle ada halkı İngilizce konuşmaktadır. Türkiye’den, Malta’ya direkt düzenli uçuş seferleri bulunmaktadır. İstanbul’dan Malta arası yaklaşık 2 saat 40 dakikada ulaşabilmek mümkündür. Malta içerisinde de ulaşım oldukça rahattır.

Malta’da dünyaca kabul görmüş zincir dil okulları bulunmaktadır. Dersler genellikle sabah saatlerinde yapılmaktadır. Yazın yoğun dönemlerde ise bazen öğleden sonra da ders yapılabilir. Konaklama olarak düşünüldüğünde genelde aile yanı konaklama ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur. İsterseniz elbette otel konaklaması yapması imkanınız vardır. Malta’da 90 gün kaldıktan sonra yasal çalışma izni kazanırsınız. İsterseniz hem eğitiminize devam edip hem iş fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Malta’da Dil Okulları;

St Julians

EC Dil Okulu

ACE Dil Okulu

ESE Dil Okulu

Sliema

AM Language Studio Dil Okulu

LAL Dil Okulu

Gozo

LAL Dil Okulu

Gzira

Chamber College Dil Okulu

Swieqi

Clubclass Dil Okulu

Valetta

LSC Dil Okulu

Yurtdışı eğitim konusunda en iyi seçeneklerden birisi de Malta’dır. Çünkü Malta hem diğer Avrupa ülkelerine göre daha makul fiyatlı hem eğitim kalitesi olarak iyi durumdadır. Bununla birlikte Malta’nın harika bir doğası vardır. Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan Malta’da Dil eğitimi aldığınız taktirde rahatlıkla Schengen Vizesi alabilirsiniz. Schengen Vizesi diğer Avrupa ülkelerininde kapılarını açacaktır. Rahatlıkla bir çok Avrupa ülkesini gezebilirsiniz.

Video

Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Dil eğitimi iş ve özel hayatınızda oldukça öneme sahiptir. Yıllar boyunca örgün eğitim ile ...
Bir dili öğrenmenin en etkili yolu o dili yaşam alanına katarak öğrenmektir. Uluslar arası ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim