Malta'da Eğitim

MALTA HAKKINDA

Takımadadan oluşan Malta Cumh uriyeti Güney Avrupa'da, Orta Akdeniz'de yer alan,Sicilya'nın güneyinde yer almaktadır. Nüfusu yaklaşık 496 milyondur. Uzun yıllar İngiliz sömürgesi olduğundan İngilizce ikinci ana dildir.

Sıcaklık Kasım - Nisan ortalama 14.3°C, yaz aylarında Mayıs- Ekimise ortalama olarak 32.6°C civarındadır.

MALTA’DA DİL EĞİTİMİ

Küçük bir ada ülkesi olan Malta fazlaca İngilizce dil okullarına sahiptir. Yerel dil okulları ve zincir okullarının şubeleri de vardır. İngilizce dil okullarında en çok tercih edilen ülkeler arasındadır. Bunun sebepleri yaşam maliyetlerin ve dil eğitimi maliyetlerin ekonomik olması,vize işlemlerinin daha kolay ve hızlı olması ve yaşama adaptasyonun kolay olmasıdır.

MALTA’DAKİ DİL OKULLARI

Malta’daki birçok dil okulu FELTOM akreditasyonuna sahiptir. Ayrıca öğrencilere birçok kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylıkları her Pazartesi eğitim başlaması,her seviyeye uygun sınıfların olması, milletler dağılımının eşit oranda yapılması, ve program çokluluğu olarak sıralayabiliriz. Malta’da dil okullarına En çok İtalya’dan devamında da Brezilya ve Polonya’dan öğrenci gelmektedir.

MALTA’DA ÇALIŞMA

Malta’da Mayıs 2018 tarihinden itibaren öğrenci vizesine çalışma imkanı verilmeye başlanmıştır. 90 günden fazla eğitim alan öğrenciler, 90 gün dolduktan sonra haftada 20 saat çalışma iznine sahip olabilmektedir. Çalışma iznini alabilmek için %75 devam zorunluluğu şartı mevcuttur.

MALTA’DA KONAKLAMA

Aile yanı konaklama;

Öğrencilere Malta kültürünü tanıma ve İngilizce pratik yapma,düzenli bir yaşam, güvenli ve ekonomik bir konaklama imkanı sunmaktadır.Aile yanı konakmalara genelde merkez toplu taşıma ile 20-40 dakika uzaktadır.Tek ve çift kişilik odalarda sadece kahvaltı veya yarım pansiyon seçenekleri vardır.

Yurt-Paylaşımlı Apart Daire Konaklama

Öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür.Bu konaklamalar okula 5-15 dk yürüme mesafesindedir.Apart dairekleri 4- 6 kişi paylaşabilmektedir. Tek kişilik ve çift kişilik oda opsiyonu mevcuttur. Mutfak,banyon ortak kullanıp olup,mutfak yemek yapılması için tüm donanıma sahiptir.

Aylık Yaşam Masrafları

Ortalama olarak 500 - 800 Euro arasında değişmektedir.Bu ortalama maliyet kişinin harcamalarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Malta Öğrenci Vizesi

2 tip öğrenci vizesi vardır. 90 güne kadar olan eğitimler için . C tipi vizesi uygulanmakta 90 gün üzeri eğitimler için D Tipi vizesi uygulanmaktadır.

İrlanda’da Sağlık Sigortası

Malta’da seyahat sigortası vize başvurusunda zorunludur.

Malta'da Ulaşım

Malta’da en ulaşımda en yaygın olarak otobüs ve taksi kullanılmaktadır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada Kuzey Amerika bölgesinde bulunan 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan bir ülkedir. Ülke ...
Schengen Vize Harçları Schengen Vizesine başvuranların mutlaka ödemesi gereken vize ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim