Malta’da Yurt Dışı Eğitim

Türkiye’ye yakın coğrafyası, Avrupa Birliği ülkesi olması ve resmi dilinin İngilizce olması gibi nedenlerden dolayı hem dil eğitimi hem de lisans ve yüksek lisans gibi akademik eğitim almak isteyen öğrenciler için ideal bir ülke olan Malta, İngiliz eğitim modelini sahip kaliteli kurumlara sahip olmaktadır. Sıcakkanlı halkının ülkeye gelen öğrencilere kolaylık sağlaması ve ülkenin İngiltere, Amerika gibi ülkelere göre daha uygun eğitim ücretlerine sahip olması, birçok öğrencinin bu ülkede eğitim almasına neden olmuştur. Yaşam maliyeti olarak da çok pahalı olmayan Malta, Schengen Vizesi ile giriş yapılan bir ülke olduğundan eğitim boyunca öğrencilerin diğer Avrupa Birliği ülkelerini de gezme şansı sunmaktadır.

Malta’da Dil Okulu Eğitimi

İngilizce öğrenmek ve geliştirmenin en etkili yollarından biri olan yurt dışı dil eğitimi, anadili İngilizce olan bir ülkede alındığı takdirde daha olumlu bir şekilde sonuçlanmaktadır. Aktif ve kalıcı bir dil öğrenmenin mümkün olduğu yurt dışı dil eğitimi veren ülkelerden biri olan Malta, kaliteli eğitim sisteminin yanında Amerika, İngiltere gibi anadili İngilizce olan ülkelerde bulunan dil okullarına göre daha uygun fiyatta olmasından dolayı yabancı öğrenciler için cazip bir yer olmaktadır. Türkiye’ye uçakla 3 saat uzaklıkta olan Malta’da, birçok farklı kültürden kişilerde tanışma şansı elde edilmekte ve farklı bir sosyal çevre oluşturma imkânı elde edilmektedir. Dünya çapındaki kaliteli dil okullarıyla Malta, çeşitli dil okulu programlarıyla doğru bir tercih olmaktadır.

Malta’da Lisans Eğitimi

1800 – 1964 yılları arasında İngiliz kolonisi olan Malta’nın eğitim sisteminde İngiltere’nin etkisini görmek mümkündür. Lisans süresinin 3 yıl olduğu ülkenin eğitim ücretlerinde olduğu gibi hayat şartlarının da ucuz olması, yabancı öğrencilerin odak noktası haline gelmesine neden olmaktadır. Birçok kültürden insanla tanışmanın mümkün olduğu ülkede bir yabancı olarak zorluk yaşanmamaktadır. Eğitim dili İngilizce olup akademik yıl Eylül ayında başlayan Malta’da Temmuz ayında tatil olmaktadır. Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları tatil olarak geçen ülkede, eğitim ücretleri bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Malta’da lisans eğitimine başvurmak isteyen öğrenciler, İngilizce yeterliliğe sahip olduğunu gösteren IELTS veya TOEFL sınavlarından gerekli puanı almak ve iyi bir lise not ortalamasına sahip diploma ibraz etmek gerekmektedir. Dünyada pek çok ülkede geçerliliği olan Malta üniversiteleri ile hem daha ekonomik hem de kaliteli bir yurt dışı lisans eğitimi almak mümkün olmaktadır.

Malta’da Yüksek Lisans Eğitimi

Doğal güzellikleri ve büyük limanlarıyla şirin bir Akdeniz ülkesi olan Malta, hem anadili hem de eğitim dili İngilizce olduğu için yabancı öğrenciler tarafından akademik eğitim amacıyla da tercih edilmektedir. İngiltere eğitim sistemine benzeyen eğitim sistemi nedeniyle yüksek lisans programları 1 yıl olan ülkede, akademik eğitim alındığı takdirde uluslar arası platformda birçok ülkede iş hayatında iyi bir kariyer şansı elde edilmektedir. Dünyanın ileri düzeydeki pek çok ülkesinde geçerliliği olan lisans ve yüksek lisans diplomalarıyla Malta, Avrupa’da daha uygun ve kaliteli bir eğitim almak için de ideal bir ülke olmaktadır. Malta’da yüksek lisans eğitimi için başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler aynı alanda alınmış lisans diploması, IELTS veya TOEFL gibi İngilizce yeterlilik belgesi, belge olmadığı takdirde üniversitenin hazırlık programına katılıp başarılı olmak, tavsiye mektubu ve referanslar gibi belgeleri tam olarak sunmaları gerekmektedir.

Malta’da Eğitim Alırken Çalışmak

Malta’da eğitim alan yabancı öğrenciler, birtakım koşulları yerine getirdikleri takdirde belirlenen şartlarda çalışma hakkına sahip olmaktadır. Malta’da bulunan bir dil okuluna 13 hafta ve üzeri kayıt yaptırılması durumunda Malta Vizesi alarak part time – yarı zamanlı, haftada en fazla 20 saat olacak şekilde Jobplus isimli bir kurumu tarafından belirlenen bir işte çalışma hakkı elde etmektedir. Akademik eğitim amaçlı Malta’ya lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimine giden yabancı öğrenciler de hafta da en fazla 20 saat olmak üzere yazı zamanlı çalışma hakkına sahiptir. Genellikle Restoran, cafe, hediyelik eşya dükkânları, kütüphane gibi yerlerde çalışan yabancı öğrenciler, Malta’nın turizm bakımından gelişmiş bir ülke olmasından dolayı iş bulmak konusunda zorluk yaşamamaktadır.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Türkiye’nin ilk yurt dışı eğitim danışmanlık şirketlerinden biri olan Karya International, ...
Fransa ve Fransız yaşam tarzı aslında hepimizin günlük yaşamında bir şekilde var olan ancak ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim