Maltada Dil Okulları

Malta, Akdeniz’de bulunan adalar ülkesidir. Malta 3 büyük, 2 küçük adasıyla toplamda 5 adadan oluşur. Malta resmi adıyla Malta Cumhuriyeti bir Avrupa Birliği ülkesidir. Para birimi olarak EURO kullanılır. Ülkenin resmi dili İngilizcedir. Malta uzun yıllar boyunca İngilizlerin boyunduruğu altındaydı. Bu nedenle İngilizce resmi dil olduğu gibi ülkede İngiliz kültürü hakimdir. Trafik dahil İngiliz kültürü etkisindedir. Malta genel olarak dil okulları ve turizm ile geçimini sağlamaktadır. Malta Yaz aylarında oldukça fazla turiste ev sahipliği yapar. Dil okulları başlıca geçim kaynakları arasında yer aldığı için devlet ve Dil Okulları Birliği tarafından denetlenir. Bu nedenle eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Malta en güvenli ülkelerden birisidir. Malta, Türkiye’den 2.5 saat uçuş süresi uzaktadır. Türk Hava Yolları’nın ve Air Malta’nın karşılıklı olarak düzenli seferleri vardır.

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları, yurtdışı eğitimi almak isteyenlerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında. Malta dil okulları Dünya’nın her yerinden öğrenci kabul etmektedir. Dil eğitimi alırken İngilizce pratik yapma şansının yanı sıra farklı kültürleri de tanıma fırsatı yakalamış olursunuz. Malta’da dil okulu fiyatları diğer ülkeler göre oldukça makuldür. Özellikle yaz sezonu dışında fiyatlar oldukça uygun olmaktadır. Malta’da marka haline gelmiş Dil okullarının şubeleri mevcuttur. Bu da kaliteli eğitim almanız açısından sizlere oldukça iyi fırsat sunmaktadır. Dil okulu süreleri hafta bazında belirlenmektedir. Malta Dil Okulu Konaklama seçenekleri değerlendirilirken mümkün olduğu ölçüde yemek dahil çalışan konaklama türlerini değerlendirmek ekonomi açıdan daha uygun olacaktır. Aile yanında konaklamanın yanı sıra, yemek dahil yurtlar ve oteller bulabilmek mümkündür. Malta dil okulları için Malta’nın St Julians başta olmak üzre Sliema, Gozo, Gzira, Swieqi ve Valetta şehirlerinde eğitim alabilmek mümkün.

Mallta dil okullarında, eğitim almak için öğrenci vizesine başvurabilirsiniz. Malta, 2007 yılından itibaren Schengen vizesi ülkeleri arasına girmiştir. Öğrenci vizesine başvurduktan sonra vize tarihleri uzatılabilmektedir. Malta vize işlemleri konusunda kolaylık sağlayabilmektedir. Özellikle yurtdışı eğitimi için Amerika, Kanada, İngiltere gibi seçenekler olduğunu düşünürsek Malta vize işlemleri konusunda oldukça kolaylık sağlamaktadır.

St Julians, Malta’nın en büyük şehirdir. Her yaz ağırladığı turistle birlikte, dil eğitimi için pek çok öğrenciyi ağarlamaktadır. St Julians’ta ulaşım konusunda hiç zorluk çekilmeyecektir. Tarihi bir şehir olan St Julians şehri kültürel olduğu kadar eğlence konusunda da oldukça iyi bir seçenek sunuyor. St Julians ve diğer Malta şehirleri öğrenci ağarlamaya devam ediyor eğer sizde Malta’da dil eğitimi almak istiyorsanız, detaylu bilgi almak için sizleri Karya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize davet ediyoruz.

Yazar
1
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Uluslar arası dil olan ve modern hayata uyum sağlamada en temel ihtiyaçlardan biri olan İngilizceyi ...
Yabancı dil programlarına katılmak isteyen kişiler için en cazip ülkelerden biri olan Kanada, ...
Maltada Dil Okulları

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim