ingiltere bayrağı

Orhun Köklü

İngiltere / EC

2012
Brighton'dan Selamlar,

Benim hikâyem okulu bitirip ailemin yanına döndüğümde başladı. okulu bitirdikten sonra öncelikle ilk hedefim çok çok çok iyi olmasa da iyi diyebileceğim bir seviyede İngilizceye sahip olabilmekti. Böylelikle yurtdışı dil okullarını araştırmaya karar verdim. Daha sonra internetten yapmış olduğum araştırmayla birlikte, bulduğum acenteleri dolaşmaya başladım. Gittiğim çoğu yerde samimiyet yoktu ve insanlar bu işi sadece ticaret için yapıyorlardı. Yurtdışına ilk kez çıkmak takdir edersiniz ki zor oluyor (en azından benim için öyleydi). Kime, neye, nasıl güveneceğini insan bilemiyor ve emin de olamıyor. Her neyse, Karya International'ın da içinde bulunduğu benim hazırlamış olduğum listede hep iyi yorumlar alan, insanlarla ilgilenen ve memnun eden acenteler vardı.

o favori listemin son durağıydı Karya International. oraya gelene kadar kesinlikle emin değildim ne yapmam gerektiğinden. İlk gittiğim gün orası o kadar kalabalıktı ki kim çalışan kim değil ayırt edememiştim. o arada görüşmesi biten ilk kişiydi İlknur Hanım. o kadar yoğunluğuna rağmen çok iyi karşıladı beni. Aklıma gelen her şeyi çekinmeden sormamı ve ilk kez böyle bir deneyim yaşayacağım için neler yapmam ve nelere dikkat etmem gerektiğini detaylarıyla anlattı. Şaşırmıştım çünkü gerçekten bu işi sadece iş için yapmayan ve insanlara gerçekten değer veren bir yere geldiğimi hissetmeye başlamıştım. Bu durum gayet tabii beni oldukça rahatlatmıştı.

o gün görüşmemiz bittikten sonra artık kararımı vermiştim. Güvenilir firma budur dedim ve hemen işlemlere başlamamız için gereken tüm bilgileri aldım. Gerçekten aldığım bu profesyonel ve samimi destek sayesinde, ne belgelerimde bir sıkıntı çıktı ne de vizemde. Buraya geldikten sonra da yaşadığım sorunlar gayet tabii oldu fakat İlknur Hanım'ın ilgi ve hassasiyeti sayesinde hepsi çok kısa sürede çözüldü. Şuan tam 16 gün var dönmeme ve ben çok memnunum. EC Brighton gayet başarılı bir okul ve bir o kadar da içten bir ortama sahip. Sınıflar, öğretmenler ve eğitim kaliteli. Kendimi asla yabancı hissetmedim yabancı bir ülkede olmama rağmen.

Brighton'ın da gerçekten harika bir şehir olduğunu söylemeden geçemeyeceğim Gerçekten geldiğime değdi diyebiliyorum şuan rahatça çünkü dil öğrenmek bir yana, İngiliz insanını ve onların kültürlerini tanımış oldum, gidilecek ve gezilecek her yere gitme fırsatım da oldu. Çok sayıda insan tanıma fırsatım oldu farklı milletlerden farklı insanlar, farklı kültürler ve daha aklınıza ne gelirse. Kısacası hayatımda asla unutmayacağım bir deneyim oluyor.

İlk birkaç haftadan sonra tam anlamıyla alışacağımı söylediğinizde pek umudum yoktu İlknur Hanım fakat gerçekten öyleymiş:) Yaptığınız her şey ve tüm yardımlarınız için size çok teşekkür ediyorum, minnettarım. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle, hoşçakalın,

orhun Köklü


Sizde İngiltere için bize ulaşın!

Program hakkında detaylı fiyat için bize ulaşın

DİĞER REFERANSLAR

Orhun Köklü 5 Yıldız ile değerlendirildi 5 üzerinden.

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim