amerika bayrağı

Ece Taşkınçay

Amerika / EC

2013

odtü'de hazırlığı bitirdikten sonra İngilizcemi geliştirmek için bir dil okuluna gitmeye karar verdim.İnternette ve çevremde küçük bir araştırma yaptıktan sonra Ankara'da bu işin yapan en iyi şirketin Karta İnternational olduğunu öğrendim ve görüşmeye gittim.oraya gittiğimde beni karşılayan kişi İlknur ablaydı ve iyi ki de öyle olmuş.

Kafamda bir sürü vardı hangi ülke,hangi okul,hangi şehir,aile yanı mı yoksa yurtta kalmak mı? En sonunda Amerika-Boston-Ec dil okulları-aile yanı olmasına onun önerileriyle birlikte karar verdik.Amerika hatta Boston olmasının çok doğru bir karar olduğunu oraya gidince bir kez daha fark ettim.

Boston kesinlikle ileride yaşamak istediğim şehir.Dünyanın en iyi üniversitelerini barındıran,sosyal aktivitilerin olduğu ve aynı zamanda kaosun ve kalabalığın olmadığı mükemmel bir dünya şehri.Ve EC..Yine diyorum ki iyi orayı seçmişim.Hocalar,koordinatörler,sosyal aktiviteler,öğrenciler,okulun konumu( Boston'ın her yerini gezmiş biri olarak okulun ordaki en güzel konuma sahip olduğunu söyleyebilirim).

Kaldığım 2 ay günleri saydım her gün ama lütfen bitmesin diye..Yeni insanlarla,yeni kültürlerle,yeni yemeklerle tanışmak kadar güzel bir şey yok.okulun yaptığı sosyal aktiviteler diğer milletlerden olan arkadaşlarımla tanışmam da çok büyük bir etken oldu.Dersler o kadar eğlenceli geçiyordu ki her gün derse gitmek için erkenden kalkmak bile beni çok mutlu ediyordu.İngilizcemde inanılmaz bir gelişme olduğuna eminim 2 ayda bile.

İngilizceyi anavatanında öğrenmek gibisi olamaz.Aile yanında kalmak çok güzeldi ayrıca.Ailem benimle çok ilgiliydi onları gerçekten gerçek annem babammiş gibi hissettiğimi rahatlıkla söyleyebilirim ve evde kalan diğer öğrencilerle beraber çok sıcak bir atmosfer vardı evde de.2 ay inanilmaz maceranın ardından türkiyeye döndüğümde çok pişman oldum niye 3 ay kalmadım yaz tatilimin tamamını orda geçirmedim diye.

Dönmenin üzerinden 1-2 geçmiş olmasına rağmen ordaki ailemle ve arkadaşlarımla konuşuyorum.Gerçekten inanılmaz,hayalleri süsleyen ve aynı zamanda ben niye orda değilim diyip insanı üzcek kadar güzel bir deneyim.Ve bu deneyimi yaşamamı sağlayan Karya İnternational ailesine ve özellikle İknur ablaya çok teşekkür ederim.


Sizde Amerika için bize ulaşın!

Program hakkında detaylı fiyat için bize ulaşın

DİĞER REFERANSLAR

Ece Taşkınçay 5 Yıldız ile değerlendirildi 5 üzerinden.

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim