amerika bayrağı

Cansu Eleman

Amerika / EMBASSY ENGLISH

2014

Merhabalar, size kendi hikayemden biraz bahsetmek isterim.

Eczacılık fakültesi mezuniyetimin ardından kendimden büyük beklentilerimin olduğu bir dönemde çok istediğim bir pozisyon için yaptığım iş görüşmemin olumsuz sonuçlanmasıyla suçu eksik ingilizce pratiğime attım ve ani bir kararla yurtdışına bir dil okuluna gitmeye karar verdim. Aklımda ne bir ülke ne bir okul ne de bir danışman firma olmaksızın çevremde de böyle bir deneyime sahip kimsenin olmadığını farkettiğim günlerde tamamen tesadüfi olarak bir arkadaşım Karya International ismini söyledi ve beni kuzenine yönlendirdi. İşte benim için bir danışmandan çok daha ötesi olan İlknur Hanım'la tanışmam da bu şekilde oldu. İlknur Hanım tüm süreçte aklımdaki her soruyu yanıtlayıp benim ve ailemin güvenini kazanmakla kalmayıp yaptığımız sohbetler sırasında beni analiz edip tavsiyelerde de bulundu ve neticede kendimi aklımda İngiltere/Brighton varken ABD/San Diego'ya gitmek için hazırlanırken buldum. Tüm işlemler danışmanımın bıkmadan usanmadan yönlendirmeleriyle hızlıca ilerledi ve hayatımda ailemden uzak yaşamamış olan ben 4 aylık bir süreç için Güney Kaliforniya'da America's Finest City olarak da bilinen San Diego macerasına başlamış oldum.

Muhteşem iklimi, unutulmaz gün batımları, göz alabildiğine uzanan sahilleri, her daim güleryüzlü saygılı ve sıcakkanlı insanları, inanılmaz düzeni, sınır komşusu olduğu Meksika'nın lezzetli mutfağını sunan restaurantları, Los Angeles, Las Vegas ve San Francisco'ya olan yakınlığı ile haftasonları alternatif programlar yapabileceğiniz konumu ve sıkıcı olmadan sunduğu imrenilecek huzuru ile San Diego'nun 'California Dream' in dream kısmı olduğu ve orada bir süre yaşamış olan herkesin hayatında eşsiz ve sürekli özlenecek bir rüya olacağını garanti edebilirim.

Tüm bunların yanında gidiş amacıma uygun olarak Embassy Ces de hem eğitmenleri hem eğitim materyalleri hem de dünyanın diğer ucundan gelmiş bambaşka kültürlere sahip kişilerle unutulmaz arkadaşlıklar kurma ve pratik yapma imkanı veren milliyet çeşitliliğiyle -Türk sayısı umduğumdan çok fazla olsa da- İngilizce seviyeme ve becerime anlamlı ölçüde katkıda bulundu.

Sonuç olarak ağlayarak gittiğim ABD'den eşsiz anılar, yüksek ingilizce seviyesi, değerli dostluklar ve unutulmaz deneyimlerle yine ağlayarak döndüm:)

Tüm bu süreçte desteğini ve dostluğunu esirgemeyen başta İlknur Bulat olmak üzere tüm Karya ekibine kocaman teşekkürler :))


Sizde Amerika için bize ulaşın!

Program hakkında detaylı fiyat için bize ulaşın

DİĞER REFERANSLAR

Cansu Eleman 5 Yıldız ile değerlendirildi 5 üzerinden.

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim