irlanda bayrağı

Merve Solmaz

İrlanda / IH

2014

İrlanda maceramın mimarisi İlknur Bulat'a sonsuz sevgilerimi sunarak başlıyorum yazıma. Eğer aklınızda sadece 'dil eğitimi' almak varsa, neresi olacağına karar veremediyseniz İlknur, kişinin ilgi alanlarına yönelik yerler tavsiye etmekte ve doğru sonuca ulaşmanızda yardımcı olacaktır.

Aklımın bir köşesinde dil eğitimi almak, yeni kültürleri tanımak ve kısa da olsa başka bir 'hayat' yaşamak hep vardı. Üniversiteden mezun olduktan dört sene sonra yaşadım bu güzel tecrübeyi ve iyi ki de yaşadım diyorum!

İrlanda aksanı farklı mıdır, gittiğimde ya memnun kalmazsam, İngiltere'yi mi tercih etseydim gibi sorular beynimde dönüp duruyordu. Gittiğimde de yaşayarak tecrübe ettim; iyi ki Dublin'i seçmişim. Dil öğrenmek için giden biri orda Türkçe konuşmamalı. Dublin'de yaz dönemi boyunca öğrenim gören Türkler vardı elbet ama Londra'ya kıyasla yüzdesi düşüktü. Aslında bu kişinin Türkçe konuşma isteğiyle de alakalı. okulumda çok tatlı Türk arkadaşlarım oldu fakat ingilizce konuşmaya gayret ediyorduk onlarla da.

İnternational House Dublin'de haziranda başlayan maceram beş ay sürdü. okuldaki sosyal aktivitelerden sıkılıp bugün de kütüphanede kalayım bari dediğim günler oldu :) Öğretmenler ve genelde İrlandalılar çok arkadaşçıl ve kibar insanlar. İrlanda'yı gezmek, seyahat etmek çok kolay. Benim gibi doğa ve yeşil düşkünü iseniz çok doğru bir tercih. İskandinav ülkeleri çok yakın. Eğer vize probleminiz yoksa şehirler arası yolculuk ücreti kadar parayla Britanya'ya gidebiliyorsunuz.

İngilizce veya başka bir dil eğitimi kişinin çabasıyla gelişen şekillenen bir eğitim. okul ne kadar iyi olursa olsun; pratik yapmadan, üzerinde durmadan, uğraşmadan kendi kendine gelişmez. Tavsiyem; az da olsa çaba göstermek. Zaten eğer türk arkadaş edinmediyseniz mecburen öğreniyorsunuz birşeyler. Son olarak aile yanı konaklama da iletişimin devamlılığı açısından çok faydalı.

Sláinte!*

(* it means good health in Irish and cheers)

Foto Galeri


Referans/merve Solmaz
Referans/merve Solmaz
Referans/merve Solmaz
Referans/merve Solmaz
Referans/merve Solmaz
Referans/merve Solmaz

Sizde İrlanda için bize ulaşın!

Program hakkında detaylı fiyat için bize ulaşın

DİĞER REFERANSLAR

Merve Solmaz 5 Yıldız ile değerlendirildi 5 üzerinden.

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim