almanya bayrağı

Ali Y.

Almanya / ALPADIA

2018

Ben Ali Y. Üniversite 5. Sınıf öğrencisiyim. Mezun olduktan sonra uzmanlığımı Almanya'da yapmak istediğim için yoğun bir şekilde Almanca çalışmaya karar verdim. Hem bir temel olması amacıyla hem de bu dili kendi kültüründe görmek Daha önce bu konuda herhangi bir tecrübem olmadığı için bu konularda bilgili bir arkadaşımdan tavsiye istedim. Bana gözüm kapalı Karya'ya gidebileceğimi söyledi.

İnternetten adreslerine baktım ve zaten çok merkezi bir yerde olduğundan gayet rahat buldum. Arkadaşım, Gözde Hanım'ın bana en iyi şekilde yardımcı olacağını kendisine danışmamı söylemişti. Gözde Hanım'ın yanına gittim ve beni gayet sıcak karşıladı. Almanya'ya gitme planımı anlattım ve hiç zaman kaybetmeden aradığım şartlara uygun bie çok dil okulu fırsatı sundu. Almanya'da kalacağım yer konusunda da birçok seçenek sundu. Vize için gerekli evrak listesini ve bu evrakları nasıl temin edeceğimi gayet açık bir şekilde anlattı. Zaman kaybetmemek için bir sonraki gelişimde getirmem gerekli evrakları söyledi. Bir sonraki gelişimde gerekli evrakları ve seçtiğim dil okulunun ön kayıt ücretini getirdim. Karar verdiğim dil kursuna ön kaydı yaptık ve vize başvuru randevusunu aldık. Vize için gereki evrakları temin ederkende ne zaman yardıma ihtiyacım olsa Gözde Hanım bir telefon kadar uzağımdaydı. 1-2 gün sonra tam kaydı yaptık ve dil kursundan gerekli evraklar geldiğinde vize randevu gününde başvuruyu yapacaktık. Getirdiğim evrakları konsolosluğun istediği gibi düzenleme işini de yine Gözde Hanım yaptı.

Randevu günü geldiğinde 45 dakika önceden Karya'ya gelmem istendi. Randevu günü Karya'ya geldiğimde işinde gayet profesyonel bir Karya personeliyle Konsolosluğa gittik. Bu kişi konsoloslukta bizim yerimize her işi halletti. Bana sadece parmak izi verme işi kaldı. Vize başvurusunu böylece yaptık. Gözde Hanım vize sonucumu her gün kontrol ediyordu. Sadece 5 ii günü sonunda vize sonucum olumlu geldi. Sonrasında uçak bileti konusunda dahi yine Gözde Hanım yardımcı oldu. Bu güzel Almanya tecrübemde Karya ile yola çıktığım için çok memnunum. Gayet profesyonel bir şekilde çalıştılar ve yönlendirmelerde bulundular. Her şey için Karya ekibine özellikle de Gözde Hanım'a çok teşekkür ederim.


Sizde Almanya için bize ulaşın!

Program hakkında detaylı fiyat için bize ulaşın

DİĞER REFERANSLAR

Ali Y. 5 Yıldız ile değerlendirildi 5 üzerinden.

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim