kanada bayrağı

Cihan Kuru

Kanada / ILAC

2018

Ben Murat Cihan Kuru,

Liseyi bitirdikten sonra merakım olan İngilizce yabancı dilimi geliştirip öğrenimimi; Türkiye’ de iyi bir üniversitenin tercümanlık bölümünde veya yurt dışında sürdürmek amacındaydım.

Ailemin de desteğiyle bu hedefime nasıl ulaşabileceğimi araştırmaya başladım. Yurt dışına öğrenci gönderilmesine aracılık eden bir çok firma ile görüştükten sonra Elektrik- Elektronik Mühendisliğinden mezun bir abimin önerisi üzerine Karya ile tanıştım. Bana Karya’ dan özellikle Gözde hanımın telefonu vermişti. Bu abim de bir önceki sene 6 aylığına İngiltere’ ye gitmiş ve Karya’ dan Gözde hanımın kendisini doğru yönlendirerek çok yardımcı olduğunu söylemişti.

Benim amacım da, Malta veya İngiltere’de bir senelik ciddi bir dil kursundan sonra üniversitelere kabul edilebileceğim bir yabancı dil yeterliliğine ulaşmak ve gereken sertifikaları almaktı. İnsan böyle bir yola çıkmaya karar verdiğinde maddi sebeplerin yanında en önemli ihtiyacı olan şey, karşısında sonuna kadar güvenebileceği biri oluyor. İşte bende Gözde hanımda tam bunu buldum. Kendisi ile yaptığımız görüşmelerden sonra hedefime beni ulaştıracak en doğru ülkenin Kanada olabileceği kararını birlikte aldık. Karya’ ya adım attığım günden, Kanada vizesini alınca’ ya kadar, Kanada’ da istediğim koşullarda bir dil okulu bulmaktan, yanında kalacağım aileye kadar her konuda ona duyduğum güveni boşa çıkarmadı.

Bilindiği gibi Kanada en zor vize alınabilen ülkelerden biri olmasına rağmen doğru evrak ve başvuru yazılarıyla elçiliğe başvuru yaptığımızın 4. gününde vizemin çıkması beni gerçekten çok şaşırtmıştı. Vize çıktıktan sonra en uygun uçak bileti bulunmasından, gideceğim ülke gümrüğünde ve okula ilk vardığımda nelerle karşılaşacağıma dair vermiş olduğu oryantasyondaki ayrıntılı bilgilendirmeleri ne kadar doğru bir kişi ve kurumla işbirliği yaptığımın göstergesiydi.

Böyle bir tecrübeyi yaşamak için çıktığım yolda karşılaşabileceğim problemlerin çözümünde arkamda Gözde hanımın desteğini hissetmek beni rahatlatıyor. Ben Toronto’ dayım. Türkiye ile aramızda 7 saat fark var ve ben gece yarısı bile Karya’ dan Gözde hanımı arayabileceğimin rahatlığındayım. Bu bana ciddi güven veriyor. Teşekkürler Karya, teşekkürler Gözde abla.


Sizde Kanada için bize ulaşın!

Program hakkında detaylı fiyat için bize ulaşın

DİĞER REFERANSLAR

Cihan Kuru 5 Yıldız ile değerlendirildi 5 üzerinden.

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim