irlanda bayrağı

Berker İkizov

İrlanda / GRIFFTH COLLEGE

2018

Ben Berker, 22 yaşındayım ve 3. Üniversitemi okuyorum. İlk 2 üniversitemi kendi isteğim ile bıraktım ve şu anda 3. cüdeyim. 18 yaşımdayken Karya ve Aslı Hanım ile tanıştık ve çalışmaya başladık. Liseyi yeni bitirmiştim ve ailem yurtdışında okumamı istiyordu. o danışmanlık bürosu senin bu danışmanlık bürosu benim diye gezerken Karya ile karşılaştık. Her şeyi ayarlayıp Almanya’ya dil okuluna gittim, sonrasında üniversiteye başlamak ümidi ile. Ancak okuduğum bölüm beni mutlu etmiyordu, ailemin istediği bölümdü ve yine acentemin desteği ile birlikte Almanya’yı bıraktım.

Bir süre sonra yeniden yurtdışında okumak istediğime karar verdim. Müzik prodüksiyon okumak istiyordum ve bunun araştırmalarına başladım. Araştırmalarım sonucunda gördüm ki üniversitede bölüm olarak okutan 4 ülke vardı, İngiltere, İrlanda, Avusturalya ve Yeni Zelanda. Maddi manevi en uygun olan İrlanda olduğu için İrlanda’yı seçtim ve tekrardan Karya & Aslı Hanım ile iletişime geçtim. Uzun konuşmalar ve araştırmalar sonunda Aslı Hanım bana dedi ki: “Berkercim, sen bilgisayardan anlıyorsun, şu anda da İrlanda’ya bütün büyük bilgisayar şirketlerinin merkezleri taşınıyor, senin için çok avantajlı, bilgisayar okumayı düşünmez misin?” Aklımda hiç olmayan bir bölümdü ve mantıklı gelmişti. Diplomamın Bilgisayar Mühendisliği üzerine olmasının benim için bir sürü artısı olduğuna karar verdim. Bu sayede şu an İrlanda’da, Dublin Griffith College’ta bilgisayar mühendisliği okuyorum.

Aslı Hanımla ve Karya ile uzun süredir tanışıyoruz. Bütün sorumsuzluklarımı ve ciddiyetsizliklerimi hiçbir şekilde yargılamadan bana yardımcı olduğu için minnettarım. Sayesinde çok sevdiğim bir bölüm okuyorum. Eğer ki 3 sene önce Almanya’da yardımcı olmasaydı ya da Almanya’yı bıraktıktan sonra tekrardan benimle çalışmak istemeseydi şu an hayatım bambaşka bir noktada olabilirdi. Tüm emekleri, her şey için çok teşekkür ederim. Açıkçası bu kadar sabırlı ve anlayışlı insanlarla daha önce hiç çalışmamıştım. Belki farkında değiller ya da bundan 10 sene sonra beni unutacaklar ama onları asla unutmayacağım, rayından çıkmış hayatımı yoluna sokmamda en büyük yardımı onlar yapmıştır. İyi ki varsınız.

Foto Galeri


Referans/berker Ikizov

Sizde İrlanda için bize ulaşın!

Program hakkında detaylı fiyat için bize ulaşın

DİĞER REFERANSLAR

Berker İkizov 5 Yıldız ile değerlendirildi 5 üzerinden.

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim