ingiltere bayrağı

Muhittin Devran

İngiltere / EC

2012
İngiltere'ye 10 yıl aradan sonra ikinci gidişim. Bu kez ilkinde yaptığım hataları tekrarlamaya niyetim yok! Arkadaş tavsiyesiyle Ankara'da bir acentenin kapısını çalıyorum bu sefer:KARYA INTERNATIoNAL. Danışmanların hepsi harıl harıl çalışıyor. Verdikleri cevaplardan hepsinin tecrübeli olduğunu anlayabiliyorum.

Benim danışmanım Kaan Erdoğdu. Çok genç olmasına rağmen profesyonelce çalışıyor. Çok değil yalnızca 1 hafta içinde beni gideceğim şehir ve okul konusunda ikna ediyor. Şehir olarak Brighton'a okul olarak EC'de karar kılıyoruz. Geriye yalnızca evrakları hazırlayıp Kaan'a göndermek işi kalıyor. Kaan'ın işbitiriciliği ve mükemmeliyetçiliği sayesinde 5 işgünü içinde çıkıyor vizem.

1 Nisan'da şaka gibi bir yolculuk sonrasında İngiltere'deyim. Brighton mükemmel bir şehir. Daha sonradan edindiğim bilgilere göre İngiltere'de öğrenciye ve yabancılara hoşgörüyle yaklaşan tek şehir. (Diğer şehirleri de gezdim bu karara fazlasıyla katılıyorum.) Kaan'ın yönlendirmesiyle gittiğim dil okulundaki Türk öğrenci mevcudu diğer okullarla karşılaştırıldığında yok denecek kadar az. Türklere yer kalmamış, Koreliler istila etmiş okulu:) Güney Amerika'dan Asya''ya, ortadoğu'dan Afrika'ya çeşitli ülkelerden onlarca öğrenci var bu okulda. Her hafta çeşitli aktivitelerle kaynaşmamız sağlanıyor.

Her hafta bir sirkülasyon var okulda. Yeni gelenler, gidenler...Gece hayatı HARİKAAAAA:))) Pub'lar ve kulüplerde sabahlara kadar eğlence devam ediyor.(King&Queen-Madam Geisha favorilerim). Brighton ve EC benim için doğru tercihti. Ama bunda 3 ay boyunca benimle irtibatını hiç koparmayıp, nadir de olsa vuku bulan sorunları bir telefonla halleden Kaan'ın büyük payı var.

Yakında yine kapınızı aşındırıcam haberiniz olsun Kaan Bey. Rota yine İngiltere ama bu sefer dil eğitimi değil master için...


Sizde İngiltere için bize ulaşın!

Program hakkında detaylı fiyat için bize ulaşın

DİĞER REFERANSLAR

Muhittin Devran 5 Yıldız ile değerlendirildi 5 üzerinden.

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim