guneyafrika bayrağı

Çiğdem Öcal

GuneyAfrika / EC

2012

Merhabalar ben Çiğdem. Öncelikle herşey için Karya'ya teşekkür ederim. Bende herkes gibi İngilizce öğrenmek istiyordum. Aslında hem ingilizce öğrenmek hemde yaşamaktan keyif alacağım bir ülke de yaşamak istiyordum. Güney Afrika'yı araştırdım ve bana göre bir yer olduğuna karar verdim. Ankara' daki dil eğitimi veren kurumlara mail gönderdim. Bana hiçbir şekilde dönüş yapılmadı. Bana tek dönüş yapan kurum Karya İnternational oldu. Hemen randevulaştık ve kendisini görmeye gittim. Biliyormusunuz? o ana kadar herşey benim için hayal gibiydi.....

Cape Town'a gitmeyi istiyordum ancak korkuyordum da neden mi? Benim durumum diğerlerinden farklıydı. İşten yeni ayrılmıştım ve hayatımda ilk defa Türkiye'den uzaklaşmak ve dil eğitimi almak için vaktim ve param vardı. Ancak 6 ay kira ödeyebilmem mümkün değildi. Şayet gidersem evi kapatmak ve arabamı satmak zorundaydım. Türkiye'deki hayatımı kapatıp Cape Town'a gitmekten bahsediyorum. Karşımda bir kurumun ciddiyetini taşıyan ancak sıcak ve samimi bir ilgi vardı. Kendimi bir müşteri değil öğrenci gibi hissettim.

Sadece benim karar vermem gerekiyordu!!!!

Cape Town'a geldiğimde Karya'nın bana anlattığından en ufak farklı bir şeye rastlamadım. Şehirde okula 2 dk. yürüme mesafesinde bir yurt'ta kalıyordum. Tıpkı bana anlatıldığı gibi bir yerdi. Ne fazla ne eksik. Benim için yapılan en iyi seçimdi. Bir çok öğrenci yanlış yönlendirmelerden dolayı okadar mutsuz olmuştu ki sonradan problem yaşayarak yurtlarını değiştirmek zorunda kaldıllar. Ben çok şanslıydım!.

okul hayatım süresince Karya'ya danıştığım bir çok konuda bana hassasiyetle geri dönüş yapmıştır. okul hayatım boyunca ihtiyaç duyduğum sürece hizmet almaya devam ettim. Bu gerçekten çok önemliydi Türkiye ye döne kadar hatta döndükten sonra bile hizmet almaya devam ettim.

Şuan bir kaç aydır Cape Town'da yaşIıyorum. Evet Türkiye'den ayrılırken geri dönmek üzere ayrılmıştım ancak hayat işte. Burada yaşamaya karar verdim.

Karya'ya çok teşekkür ederim benim hayatımda aldığım en iyi kararı gerçekleştirdiği için.

Bana cesaret ve güven verdiğin için.

Cape Town'dan sevgiler.


Sizde GuneyAfrika için bize ulaşın!

Program hakkında detaylı fiyat için bize ulaşın

DİĞER REFERANSLAR

Çiğdem Öcal 5 Yıldız ile değerlendirildi 5 üzerinden.

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim