ingiltere bayrağı

Yusuf Karaoğlan

İngiltere / LSI

2012

Merhaba,

Öncelikle referansimi okuyorsaniz eğer, zevk alacağin bir yolun başinda olacaksin. Tamamen yaşadiğim ve geçtiğim yollari kisaca bahsederek ne kadar doğru bir yola gireceğin konusunda aklinda bazi netlikler kazandiracagima eminim.

Hayatimda İngilizce Konuşma ve öğrenme konusu benim icin ne kadar onemli olsada hep ikinci planda kaliyordu, Taki iş hayatimda ve oğrencilik hayatimda eksikligini fazlasiyla hissetmeye baslayana kadar. Bu eksilikliği yapma hedefim bir yol ayrimiyla basladi, hani derler ya bir kapi kapanir diger kapi açılır diye, aynen benim şu anda Londra'da dil eğitimi görüyor olmamda ayni söze denk geldi.

Daha yolun basinda iken arkadaşimin referansi ile Karya Internatinal ulastim ve orada Cok degerli Esra Hanim'la tanisma firsatim oldu, ilk görüşme sonunda bazi ailevi nedenlerden olumsuzluğa kapildiysamda konunun peşini birakmadim ve beni gercekten ilgilendiğini hissettirdigi icin Esra hanim ile ikinci gorusmemizi yaparak İngiltere Londrada 6 Aylik egitim almayi kararlastirdik ve herseyin ilk adimini attik.

Esra hanim bir kere öğrencisine gercekten her konu hakkinda yurtdisinin zorluklarini eksikliklerini ve ayni zamanda güzelliklerinide söylüyor yani kafaniza takilan ne varsa çekinmeden sorabilirsiniz. Esra hanim daha yolun basindayiz dedigi zaman beni cok uzun bir sürecin bekledigini ve gercekten cok zor olacagini kanaati içindeydim. Ama o sureç biraz yorucu geçsede tatli yorgunluk derler ya sonunda iyikide geçirmişim diyorsunuz. Başvuru, evraklar, belgeler, derken bir bakmissiniz kendinizi Vize ofisi önünde bulmuşşunuz. Daha sonrada vizeniz çıkmış yolculuk hazirliklarina başlamışsınız. Zaten basvuru evraklari Esra hanimin denetiminde o kadar düzenli ve güzel hazirlaniyor ki Karya International'da çalisan diğer tüm arkadaşlarin kontorülünden gecerek hatasiz elinize teslim ediliyor. Ben Banka hesap cüzdanini unutmama rağmen belgelerin düzgün ve gerçek olmasindan dolayi cok rahat İngiltere Konsolosluğunda vize aldim. Esra Hanim gercekten işinin uzmani ve güvenilirligi ile beni kendine hayran birakti.

Gelelim okul ve Eğitime. Ilk geldiğimde nereye geldim dediğim zaman, bu kadar burayi sevecegim kanaati icinde degildim ama yaklaşik 3 hafta sonra buraya o kadar aliştim ki inanirmisiniz herşeyi iyiki yapmışım diyorum. Buraya geldiğimde Turkiye'den sıfır ingilizce konuşmasi ile geldim, şu anda ise kulağima konuşulanlar oturuyo ve artik bende kendimi izah edebiliyorum ve ev arkadaşlarimla dişardakilerle konuşuyorum 6 aylik bir eğitim paketi aldigim için 2 ay dolmak üzere önümde daha koskaca 4 ay var desemde göz açip kapanincaya kadar geçeceğine eminim ama ingilizceminde çok iyi gelişeceği kanısındayim ki kimle konuşursam konuşayim hep bu yollardan geçiyor.

Ek olarak Esra hanimin Telefonda Vizenin çikmamiş Yusuf Bey dediğindeki yaşadigim 2 dk'lik şokdan sonra şaka oldugunu soylemesi :D Hayatimda geçirdiğim ve unutamayacağim şoklardan birtanesidir.

Esra Hanim ve Karya International ekibi, Herşey icin Teşekkür Eder Size Hayranliğimi tekrardan belirtmek isterim. Sizleri Cok seviyorum.

Bu arada arkadaşlar hep ders olmaz :) İngiltere ve Londra gezi resimlerime goz atin.

Foto Galeri


Referans/yusuf Karaoglan
Referans/yusuf Karaoglan
Referans/yusuf Karaoglan
Referans/yusuf Karaoglan
Referans/yusuf Karaoglan
Referans/yusuf Karaoglan
Referans/yusuf Karaoglan
Referans/yusuf Karaoglan
Referans/yusuf Karaoglan
Referans/yusuf Karaoglan
Referans/yusuf Karaoglan
Referans/yusuf Karaoglan
Referans/yusuf Karaoglan
Referans/yusuf Karaoglan

Sizde İngiltere için bize ulaşın!

Program hakkında detaylı fiyat için bize ulaşın

DİĞER REFERANSLAR

Yusuf Karaoğlan 5 Yıldız ile değerlendirildi 5 üzerinden.

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim