italya bayrağı

Elif Erçeltik

İtalya / SPRACHCAFFE

2012

Merhabalar ben Elif, bu yaz İtalya'da Roma'da hayatım boyunca asla unutamayacağım bir tatil ve dil okulu deneyimi yaşadım. Öncelikle tatilimden öncesinde ve sonrasında yardımları için Karya INTERNATIoNAL'a teşekkür ediyorum. Gitmeden önce kafamda pek çok soru işaretleri vardı. Hiç bilmediğim bir ülkeye tek başıma gitmek benim için korkutucuydu ama danışmanım beni cesaretlendirdi ve her şeyimle çok yakından ilgilendi. Benim tüm tembelliklerime rağmen vize süreci çok sorunsuz geçti. Ben sadece benden istediği birkaç belgeyi topladım ve gerisine hiç karışmadım. Gitmeden önce kalacağım yer ve okulum da ayarlanmıştı.

Şehir olarak Floransa ve Roma seçeneklerim vardı ve ben Roma'yı seçtim. Gidince anladım ki iyi ki de öyle yapmışım. Roma gerçekten yaşanılası bir başkent..İtalya'ya gittiğimde de her şey yolunda gitti. Kaldığım yer beklediğimden de iyiydi. İtalyan öğrencilerle kalmam dilimin gelişmesi açısından da çok faydalı oldu. Roma'da devam ettiğim okul Studio Italia ise Roma'nın merkezinde, ulaşımı çok rahat ve çok güzel bir okuldu. Öğretmenler öğrencilerle fazlasıyla ilgiliydi. Dersler gramerden çok konuşma odaklıydı ve bu benim açımdan çok daha faydalı oldu açıkçası. İlk gittiğimde İtalyancam konuşma açısından çok sıkıntılıydı fakat geçirdiğim bir ayın sonunda kendimdeki gelişmeyi fark etmek çok tatmin ediciydi. İlk bir hafta alıştığım yerden ülkemden uzak olmanın sıkıntısını yaşasam da ilerleyen günlerde dönmek istemedim.

Hafta sonları okulum olmadığından şehir şehir gezme imkânı buldum ve bir sürü yeni insanla tanıştım. Beni iyi ki cesaretlendirmişsiniz! Fontana di Trevi'ye de paramı attım umarım en kısa zamanda Roma'ya tekrar gideceğim

Tekrardan çok teşekkürler. Grazie mille!

ELİF ERÇELTİK

Foto Galeri


Referans/elif Erceltik
Referans/elif Erceltik
Referans/elif Erceltik

Sizde İtalya için bize ulaşın!

Program hakkında detaylı fiyat için bize ulaşın

DİĞER REFERANSLAR

Elif Erçeltik 5 Yıldız ile değerlendirildi 5 üzerinden.

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim