ingiltere bayrağı

Abdullah Selçuk Çiftçi

İngiltere / BBSI

2012

Öncelikle yurt dışına gitmemde bana yardımcı olan karya'a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Yurt dışına gitme düşüncesi uzun zamandır gündemimde olan bir şeydi. Her yıl düzenlenen eğitim fuarına katıldım ve orada eğitim danışmanlarıyla görüştüm. Ailemle istişare yaptıktan sonra izin verdiler. Bunu da Karya Şirketi'yle gerçekleştirmek istedim. karya ile irtibata geçtim. Zaten fuarda da onunla konuşmuştuk bu konuyu. Sonunda babamın da ısrarlarıyla Bournemouth' a gitmeye karar verdim.

6 haftalık dil ve IELTS eğitimi, ve aynı zamanda tatil beni bekliyordu. Aile yanında kalmaya pek sıcak bakmıyordum yaşadığım tecrübelerden dolayı; ama tavsiye üzerine aile yanında kaldım. İyi ki de kalmışım. Gayet sıcak-kanlı bir kadının yanındaydım. Tek başına yaşıyordu. İngiliz yemek kültürü iyi olmamasına rağmen pek aç kaldığım söylenemez. Yani yemekler yenecek kıvamdaydı. Ev ortamı da güzeldi. Rahatça muhabbet edebiliyorduk. Sıkılmadan bıkmadan sorduğum bütün sorulara cevap veriyordu. Kısacası sorunsuz altı hafta geçirdim.

Biraz da Bournemouth' dan bahsetmek istiyorum. Pek büyük bir yer değil; lakin kendine göre güzellikleri olan bir yer. Denize kıyısı olan bir şehir, ayrıca çevre illere yakın olduğundan hafta sonları güzel yerlere gezi düzenlenebilir. Londra' ya trenle bir buçuk saat uzaklıkta. Havalar biraz kötüydü açıkçası. Hatta baya soğuktu o yaz günlerinde. Allah'tan hasta olmadım.

Bu arada kursu da hafife almamak gerekiyor. Öğretmenleriyle öğrencileriyle çok özel bir yerdir BBSI. Çok memnun kaldım aldığım eğitimden. İşi ciddiye alıyor ve öğrencilerle olan iletişime hiçbir yerde görmediğim kadar önem veriyorlar.

Tabii bir de arkadaşlar var. Biraz zaman aldı samimi olmak. onlardan ayrılmakta bir o kadar zordu. Kimisiyle hala görüşüyorum ve bundan da büyük mutluluk duyuyorum. Anlıyorsun ki uzak diyarlarda bile olsalar bir mesaj kadar yakınlar sana. Bunlar da insana önemli değerler ve tecrübeler kazandırıyor.

Bana böyle bir olanak tanıdığı için önce babama, her türlü destek ve yardımları için Karya Şirketi'ne çok teşekkür ediyorum.

ABDULLAH SELÇUK ÇİFTÇİ

oDTÜ – ANKARA


Sizde İngiltere için bize ulaşın!

Program hakkında detaylı fiyat için bize ulaşın

DİĞER REFERANSLAR

Abdullah Selçuk Çiftçi 5 Yıldız ile değerlendirildi 5 üzerinden.

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim