amerika bayrağı

İsmail Gürel

Amerika / EC

2013

Bir sene önce...

Yıllarımı verdiğim öğrencilik yaşamında tamamlayamadığım eksik bilginin yüzüme vuruluşuydu, iş yaşamında içinde bulunduğum durum. Eksik bilgi nedeniyle geride kaldığım , bir adım öteye gitmek için önümde duran koca bir engeldi , İngilizce. Bir şantiyede mühendis olarak çalışmaktaydım ve iş gereği makinalarla ilgilenen yabancılar gelmekteydi peşi sıra. Fakat farklı dilleri konuşmamız anlaşmamıza mani oluyordu. Çat pat konuşmakla sorunları çözsekte , bu iş için yeterli değildi.

Yurtdışına gitmeli ve kendimi öğrenme zorunluluğu altına almalıydım. Peki tamam gidelim, ama Nereye ? Neden ? Nasıl ? Avantajları ve/veya Dezavantajları neydi ? Şartları bilmek gerekliydi. İnterenetten araştırmaya başladım. Kişi görüşleri, özel firmaların ilanlarına göz attım ama Uzun zaman almıştı. Yeterli bilgi vardı belki nette ama bu bilgileri değerlendirip sonuca götürecek birisi gerekliydi.

Bu konuyla ilgilenen eğitim danışmanlığı yapan firmalarla gerek telefonda gerekse yüzyüze görüşme imkanım oldu. Bir görüşmeden diğerine gidip soru sorup cevap almaya çalışıyordum. Bir şeyler net değildi kafamda , bu sorunuda çözebilen yoktu.

Var mı derdime çare ? derken , intenet sitesi üzerinden bilgi talep ettiğim Karya İntenational Eğitimin beni aramasıyla , süreç şekillenmeye başladı. o gün kendisini görmediğim, ofisi nerede olduğunu bilmediğim sadece telefonla konuştuğum birine inanarak, bu serüvene yön vermesine izin vermiştim. Durumumu ve ne istediğimi anlattım , danışmanım bana süreçle ilgili tüm detayları gerek yazılı gerekse sözlü olarak bildirdi. Aklımdaki tüm soru ve şüpheleri, açık ve net bir şekilde verdiği cevaplarla, giderdi. Çünkü ben biraz pimpirikliyim. Tümü görmeden sonuca gidemiyorum. Mevsimin kış olmasından dolayı ülke tercihimi sıcak bir yer olan Avusturalya'dan yana kullanmıştım.danışmanımdan gerekli belgelerin listesini aldım , hazırladım ve gönderdim. Benim için Avusturalya Vizesi randevusu alıp başvurumu yaptı. Herşey usulüne uygundu. Telefonla Vize görüşmemi yaptım ama Red yanıtını aldım. Açık bir nedeni yoktu inandıramadık. Üzüldük. Bizde az ötede ki adaya Amerika'ya yönümüzü çevirdik.danışmanımın tavsiyesiyle EC Boston için yine bir heyecanla evraklar hazırlandı ve randevu alındı. Tüm işlemler Karya tarafından titizlikle yapıldı. Hatta Amerikan'nın randevu sistemi değişince, tüm gün bana randevu alabilmek için uğraştılar. Randevu alındı ve günü beklenildi. Vize görüşmesi için Ankara'ya gittim. o güne kadar halen iletişimimiz telefonla idi. Telefonda ki ses size konuşmasıyla anlatımıyla ve size verdiği güvenle herşeyi yoluna koymakta. Sizde bir bilene danışmak istiyorsanız, bu sese kulak verin. ofisdeki herkes güler yüzlü ve şık giyinimliydi. Vize görüşmesine gitmeden,danışmanımla tekrar evrakları konturol ettik. Vize görüşmesinin nasıl olduğunu bana detaylıca anlattı. Yanlışyapmama imkan bırakmadı. Ve son olarakdanışmanımın " İsmail Bey, Vizeyi almadan gelmeyin sakın !"telkiniyle , görüşmeye gittim.

Görüşme olumlu sonuçlandı. Evet vizeyi aldım. Karya ofise gittim. Mutlu haberi paylaştım , herkesin benim kadar sevindiğini görmek , beni daha çok mutlu etti. Ama süreç bitmedi,danışmanımhemen uçakrezervasyonu,konaklama rezervasyonu ve sağlık sigortası işlemleri için çalışmaya başladı. Herşey tamamdı. Bavullar hazırlandı , Havaalınında beklerken dahi bir sorunum olup olmadığını sormaya devam etti. Hakkı var, emeğinin karşılığını aldığını görmeyi istemekte.

Bugün...

İlk düşündüğüm günden bir sene sonra Boston, MA, USA 'da bağımsızlığın ilan edildiği alanda, dünyanın birçok ülkesinden gelmiş arkadaşlarımla ingilizce sohbet etmekteyim. Boston, Harvard ve MIT gibi üniversiteleri içinde barındıran çok uluslu bir öğrenci kenti diyebiliriz. Ulaşım olanakları rahat,belli saatler dışında çok kalabalık olduğunu hissetmediğiniz düzenli bir şehir. Şehirde yaşayan birçok farklı kökenden insanı göreceksiniz , Chinatown'a gidince belkide şaşıracaksınız. Belkide benim yaptığım gibi koreli arkadaşlarınızla bir kore lokantasına gidip yeni lezzetlerin tadına bakacaksınız. Bostonian (bostonlu) insanları nazik, "excuse me " "sorry " kelimelerini bolca duymak mümkün. Mağazalarda fiyatlar pahalı. Kışın gelecekseniz biraz soğuğa tahhammülünüz olması gerekli. Ama evinize gelince amerikan ailenizle yemek esnasında muhabbet ederken sıcak bir ortam oluşuyor. :) EC Boston, şehrin merkezinde , ferah sınıflarının ve kaliteli öğretmenlerin bulunduğu iyi bir okul. Boston,MA ve EC Boston'yi tavsiye ederim.

Karya Danışmanlık, verdiği güvenilir bilgi ve hizmetle, tavsiye ve takdiri hakeden bir kurum. Bu nedenle buraya gelme sürecimde bilgisiyle, verdiği fikirleriyle ve yönlendirmesiyle, benim sonuca ulaşmamı sağlayan sıcak ve samimi yaklaşımları için Karya Ankara çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim.


İsmail GÜREL


... Faneuil Hall , Boston ,MA ,USA

EC Boston ....

Foto Galeri


Referans/ismail Gurel
Referans/ismail Gurel
Referans/ismail Gurel
Referans/ismail Gurel
Referans/ismail Gurel

Sizde Amerika için bize ulaşın!

Program hakkında detaylı fiyat için bize ulaşın

DİĞER REFERANSLAR

İsmail Gürel 5 Yıldız ile değerlendirildi 5 üzerinden.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim