Singapur Dil Okulları

Hangi şehirde eğitim almak istersiniz?

SİNGAPUR DİL OKULLARI

Singapur Hakkında

Dünyanın sayılı şehir devletleri arasında yer alan Singapur Cumhuriyeti, Ekvator’un kuzeyinde bulunan küçük bir ada ülkesidir. Nemli bir iklime sahip olan Singapur yıl boyunca güneşli olmasının yanı sıra yağışlı bir iklime sahiptir. Küçük bir ada ülkesi olan Singapur gelirinin büyük çoğunluğunu uluslararası ticaret ve endüstriden elde etmektedir. Bunun yanı sıra turizm sektörü de ülkenin en önemli gelir kaynaklarından biridir. Bir ada ülkesine göre oldukça gelişmiş ve refah seviyesi yüksek bir ülkedir. Bunun en büyük kaynağı ise uluslararası ticaret faaliyetleridir.

Singapur’da Dil Eğitimi

Singapur İngilizce dil eğitimi alınabilecek uzak ülkeler arasında yer almaktadır. Ülkede bulunan 4 resmi dilden biri olan İngilizce özellikle de ülkenin uluslararası yapısı dolayısıyla oldukça aktif kullanılmaktadır. Bu sayede İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilere de daha çok tercih edilen ülkelerin yanı sıra farklı bir alternatif olarak seçenek sunmaktadır. Singapur’da İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler şehir merkezinde bulunan lokal okul seçenekleri arasında tercih yapabilmektedirler.

Singapur’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Ada ülkesi olmasının dışında oldukça hareketli bir yapısı olan ve yıl boyunca farklı sebeplerle pek çok ziyaretçiye kapılarını açan Singapur ılıman iklimi, ülke refah seviyesi ile de öğrencilere yılın her döneminde farklı avantajlar sağlamaktadır. Türkiye’ye olan uzaklığı göz önünde bulundurulduğunda özellikle İngilizce dil eğitimi almak için giden öğrenciler daha az Türk öğrenciye rastlayacaklarından eğitim sürelerini daha efektif şekilde değerlendirebilmektedir.

Singapur’da Lisans ve Yüksek Lisans Eğitim Programları

Singapur akademik eğitim açısından özellikle İşletme, Bankacılık ve Finans, Yönetim, Uluslararası Ticaret, Lojistik gibi alanlarda oldukça popüler olan bir eğitim destinasyonudur. Singapur küçük bir ada ülkesi olmasına rağmen bünyesinde 4 üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler Singapur’da Lisans ve Yüksek Lisans eğitimleri için Singapore Management University, National University of Singapore, Nanyang Technological University ve SIM University arasında gidecekleri programa ve not ortalamalarına göre seçim yapabilirler. Ülkenin eğitim sistemi doğrultusunda lisans programlar 3 veya 4 yıl ve yüksek lisans eğitimleri de programa göre değişkenlik göstermekle beraber 1 veya 2 yıl sürmektedir.

Singapur’da Eğitim Fiyatları

Para birimi Sinagapur Doları (SGD) olan ülkede eğitim ücretleri de kendi para birimi üzerinden alınmaktadır. Singapur’da eğitim ücretleri Lisans ve Yüksek Lisans için yıllık ortalama 10,000 SGD bandındadır. Singapur’da İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler minimum 350 SGD ile maksimum 1000 SGD arasında değişmektedir.

Konaklama Alternatifleri

Singapur’da eğitime giden öğrenciler eğer dil eğitimi alacaklarsa eğitim aldıkları kurumun anlaşmalı olduğu yurtlarda ve aile yanı konaklamalarında kalabilmektedirler. Bunun yanı sıra öğrenci dışarıdan otel konaklamaları üzerinden de ilerleyebilmektedir. Öğrenciler Singapur’da lisans ve yüksek lisans eğitimi alırken özel öğrenci yurtlarında konaklama imkanına sahip olmalarının yanı sıra tek başlarına veya diğer öğrencilerle birlikte ev tutmak gibi bir imkana da sahiptirler. Konaklama giderleri Singapur’da aylık ortalama olarak 900 SGD ile 6,000 SGD arasında değişkenlik gösterir.

Singapur’da Çalışma İzni

Singapur’da çalışmak için farklı pek çok alternatif başvuru yöntemi bulunmaktadır. Kişiler direkt iş teklifi aldığı takdirde çalışma iznine başvuru yaparak gidebilecekleri gibi eğitim için ülkeye gidip eğitim esnasında part-time ve sonrasında full-time çalışma izni alabilmektedirler.

Singapur’da Yapılabilecek Aktiviteler

Hint Okyanusu’nda bulunan Singapur, ticari ve turistik amaçlı ziyaretçilerin uğrak noktası olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkenin kozmopolit yapısının yanı sıra kendine özgü kültürel faaliyetleri de dikkat çekmektedir. Büyük alışveriş merkezlerinde alışveriş yapma, ülkenin en dikkat çekici yerlerinden biri olan Chinatown’u ziyaret etmek yapılacaklar listesinde en üst sıralarda yer almaktadır.

Singapur Vizesi

Singaupur’a herhangi bir sebepten dolayı maksimum 30 gün süreyle kalmak koşuluyla seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize almak zorunda değildirler. Ancak eğer seyahat süresi 30 günden uzun tutulacaksa Singapur Cumhuriyeti Konsolosluğu’na gerekli evraklar sunularak uzun süreli ikamet için vize başvurusunda bulunmak gerekmektedir.

devamını göster Devamını Göster
singapur dil okulları
Fiyat Listesi Yükleniyor...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim