POLONYA ÜNİVERSİTE

Polonya’da Üniversite

Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan Polonya, üniversite eğitimi için oldukça iyi fırsatlar sunmaktadır. Polonya Avrupa’nın en köklü okullarından bazılarına sahiptir. Resmi dili Lehçe olmasına rağmen Polonya’da bütün okulların eğitim dili Lehçe ve İngilizcedir. Tıp, Mühendislik, İşletme, Eczacılık gibi bazı bölümlerde eğitim dili İngilizce olabiliyor. Polonya’da üniversite okumak için lise diplomanızın olması yeterlilik sağlıyor. Yabancı dil seviyeniz yeterli değil ise Lehçe ve ya İngilizce hazırlık okuma şansınız vardır. Türkiye’de bulunan üniversite sınavlarına girmek zorunda kalmadan YÖK’ün denklik verdiği şekilde üniversite eğitimi alabilirsiniz.

Polonya Üniversite eğitimi genel olarak 3 yıl sürmektedir. Bazı mühendislik fakülteleri 4, Tıp fakültesi 6 yıldır. Eczacılık ve Diş Hekimliği bölümü ise 5 yıldır. Polonya’ da yüksek eğitim kalitesi ile istediğiniz bir bölüme yerleşebilirsiniz. Üniversite eğitiminizin yanı sıra kişisel gelişim, kültürel bakımdan da oldukça iyi bir fırsat sunmaktadır. Polonya, dünyanın her yerinde öğrenci kabul etmedir. Polonya çok kültürlü yapısı içinde farklı kültürleri tanıma imkanı ve yurt dışı yaşam deneyimi ile sizin açınızdan oldukça iyi bir fırsat sunmaktadır.

Polonya'da Eğitim Neden Çok Avantajlı

Polonya’da üniversite fiyatları yurtdışı eğitimi için düşünüldüğünde oldukça makuldür. Polonya’da üniversite eğitimi neredeyse Türkiye’deki özel üniversiteler maliyetindedir. Yıllık olarak ortalama bir rakam verecek olursak 2000 Euro – 4.000 Euro arasında değişmektedir. Tabi ki gittiğinizde bu rakamlar bölümlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği ya da bazı sosyal bölümlerinde daha yüksek olabilmektedir. Polonya’ da üniversite eğitimi alırken Schengen Vizeniz ile tüm Avrupa ülkelerinde şehirlerarası seyahat eder gibi seyahat etmeniz mümkün. Polonya, üniversite eğitimini tamamlamış öğrenciler için Polonya’da 1 yıl çalışma izni vermektedir. Tabi ki bu süreyi uzatılabilmektedir.

Polonya’da üniversite okumak için bir sınavın olmaması, eğitim kalitesinin oldukça iyi olması, fiyatların makul olması gibi temel nedenlerden dolayı son yıllarda Polonya üniversiteleri oldukça ilgi görmektedir. Polonya’da eğitiminizi tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönmek isterseniz Türkiye’de de kariyer anlamında oldukça avantajlı olacaksınız. Çünkü Avrupa Birliği ülkelerinden olan Polonya’da üniversite eğitimini tamamladığınızda Avrupa Birliği diploması sahibi olacaksınız. Yabancı dil seviyeniz, kaldığınız yıllar boyunca anadil seviyesine yakın olacağı için yabancı dil konusunda da oldukça önde olacaksınız. İngilizcenin yanında, resmi dil olan Lehçe de öğrenebilirsiniz. Yurt dışı yaşam deneyiminizle Türkiye’de ki kariyer hedeflerinize yaklaşmış olacaksınız.

Eğitim aldığınız Üniversite kadar yaşayacağınız şehirde önemlidir. Polonya da Üniversite okumanın size sunacağı kültürel , bireysel gelişim ve vizyon edinmeniz çok önemlidir. Bu sayede Türkiye'de eğitim alan bir çok öğrenciden daha farklı ve öncelikli olacaksınız.

devamını göster Devamını Göster

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim