İsveç Vizesi

İsveç Randevusu / İsveç Vize Formu / İsveç Vize İşlemleri

İSVEÇ VİZE FORMU

Ülke Schengen alanı içerisinde olduğundan alınan vizenin türü Schengen Vizesi’dir. 90 gün ve daha kısa sürelerde yapılacak turistik ve eğitim amaçlı seyahatlerde alınan vize türü Kısa süreli Schengen vizesidir. 90 günü aşan seyahatlerde ise Ulusal Vize başvurusu yapılmaktadır. İsveç vizesi, tek girişli olabileceği gibi çok girişli de olabilir. Vize başvuru formunda talep edilenden bağımsız bir şekilde konsolosluk giriş sayısına kendisi karar verebilir. Tek girişli vizeler Schengen alanına yalnızca 1 kez giriş yapabilir. Schengen alanından çıkıldığı anda vize hükümsüzdür. Schengen ülkeleri arasında olduğundan diğer Schengen ülkeleri gibi bir başvuru süreci gerektirir. İsveç için yapılacak olan vize başvurusu için gerekli işlemler ve başvuru formu diğer bütün ülkelerde olduğu gibi Karya tarafından yapılacaktır. Vize işlemleri için konsolosluğa gitmenize gerek yoktur. Bunun yerine başvurular VFSGLOBAL vize toplama merkezine bırakılmaktadır. Daha önce Schengen vizesi almamış olan ve TC uyruklu olmayan vatandaşların biometrik fotoğraf çekimi için elçiliğe gitmeleri gerekmektedir.

İSVEÇ VİZE RANDEVUSU

Tüm evraklar ve formlar hazır olduktan sonra randevu aşamasına gelinmektedir. Randevu günü ve saatinden önce tüm evrakların hazırlanması, imzalanması gereken formların imzalanması gerekir. İsveç vize randevu sistemi diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi Karya tarafından Vfs Global’in sitesinde bulunan adresten alınır. VFS randevu sistemi üzerinden Harbiye, Ankara, İzmir ve Antalya vize başvuru merkezlerinden randevu alınmaktadır.

Randevu tarihleri uzak bir zamana verilebileceği gibi yakın bir tarihe de verilebilir. Başvurular gitmek istediğiniz tarihten 90 gün öncesinden başlanabilmektedir. Randevu kısmında sorun yaşamamanız için erken bir tarihte işlemlere başlamanızı öneririz. Karya International size randevu aşamasında da hizmet sunmaktadır.

İSVEÇ TURİST VİZESİ

Turistik amaçlı seyahatler için Turizm Vizesini seçmeniz gerekmektedir. Turizm Vizesi için davet eden bir kişi ya da bir kurum olmamalıdır. Turistik başvurularda otel rezervasyonu ve uçak rezervasyonu tarihleri aynı olacak şekilde dosyaya eklenmelidir. Bu vize türünde ziyaretçilerin almak istedikleri vize süresi farklılaşmaktadır. Konsolosluk vize süresini ve kalış gün sayısını talep edilen süre doğrultusunda basabileceği gibi daha uzun sürelerde de basabilir.

Örneğin; Vize süresi 3 ay kalış gün sayısı 10 gün de verilebilmektedir. Bu durumda kişiler belirtilen 3 aylık süreçte maksimum 10 gün Schengen alanında bulunabilirler. Schengen vizelerinde ülkeye dönüşünüzü gerekli evraklarla ibraz etmeniz gerekmektedir. Eğer konsolosluk ülkeye dönüşünüze ikna olmaz ise vizeniz olumlu sonuçlanmaz. Bundan ötürü vize dosyanıza ekleyeceğiniz evraklar vizenizin sonuçlanmasında önemlidir.15 iş günü içerisinde vizeniz sonuçlanacaktır. Tüm bu süreçler boyunca danışmanlarımız size hizmet sunacaktır.

İSVİÇRE TİCARİ VİZESİ

İsveç’e seyahat sebebi ticari sebepler ya da konferansa katılım ise bu bölümdeki evrakları tamamlamamız gerekmektedir. İsveç için başvuruda bulunacağınız ticari vize, İsveç’te gerçekleştireceğiniz ticari iş toplantıları, organizasyonları, eğitim ve seminerler için alabileceğiniz vize türüdür. İsveç Schengen bölgesine üye ülkeler arasındadır. İsveç için alacağınız vize, Schengen vize prosedürlerine göre şekillenmektedir. İsveç için alacağınız Schengen vizesi ile diğer Schengen bölgesine üye ülkelere de seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Gerekli evrakların ve formunuzun tesliminden sonra vize memurları size uygun gördüğü vizeyi verecektir. Konsolosluk size tek girişli veya multi vize verebilir. Bu vize türünde sunulan şirket evrakları oldukça önemlidir, tüm evrakların eksiksiz sunulması gerekmektedir. Schengen vize türüne giren Finlandiya ticari vizesi 90 günü aşmayan vize türüdür. Ticari amaçlı başvurularda alacağınız danışmanlık hizmeti sürecin daha kolay ve sorunsuz yürütülmesi konusunda size yardımcı olacaktır.

İSVEÇ ÖĞRENCİ VİZESİ

İsveç kısa dönem öğrenci vizesi 90 günden uzun olmayan eğitim programları içindir.90 günü aştıktan sonra ulusal vizeye başvurulması gerekir. İsveç eğitim vizesine başvurmanız için İsveç’ten kabul aldığınız okul ve programdan gerekli evrakların sunulması gerekmektedir. Bu evraklar ibraz edilmediği takdirde başvuru sahibinin aleyhine olabilir. Başvuru formu Karya danışmanları tarafından tamamlanır ve sizin için de uygun olan bir tarihe randevunuz alınır. Gerekli evrakları imzalamanız gerekmektedir. Randevu gününde diğer tüm evraklar ile başvuru merkezinde başvurunuzu yapmanız gerekecektir. Eğer öğrenci iseniz göstereceğiniz sponsorun eğitim ücretlerini karşılaması gerekmektedir. Dosyanıza maddi evraklar ve banka hesap dökümleri eklenmesi gerekir. Vize başvurusu için öngörülen işlem süresi 15 iş günüdür.

İsveç Konsolosluğu Harita


UZMANA SOR

İsveç vizesi için danışmanlık

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim