rusya Üniversite

RUSYA ÜNİVERSİTE

Rusya'da Üniversite

Ekonomik, kültürel ve ticari anlamda Dünya’ nın önde gelen ülkelerinden birisi olan Rusya, eğitim anlamında da öğrenciler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Rusya üniversiteleri hem ekonomik açıdan öğrenciler için uygun olup hem de YÖK denkliği olan pek çok okul ve bölümde eğitim imkanı sunmaktadır. Rusya ‘da eğitim alabilmek için lise diploması yeterli olmaktadır.

Eğitim dili Rusçadır ve genelde lisans eğitimi 4 yıl sürmektedir. Bazı üniversiteler tıp ve diş hekimliği bölümlerinde İngilizce eğitim vermektedir. Ancak öğrenciler İngilizce eğitim alacak olsalar bile 1 sene Rusça hazırlık okumak zorunda olup üniversite 1. Sınıftan itibaren yabancı dil olarak Rusça dersi almak zorundadırlar. Hazırlık eğitiminin ilk 4 ayında sadece Rusça dersi alan öğrenciler, 2. dönemde seçtikleri bölüm ile ilgili ek dersler de almaktadırlar. Bu yoğun Rusça hazırlık eğitiminden sonra öğrenciler, akademik anlamda yeterli bir dil seviyesine sahip olabilmektedirler.

Eğitim maliyetleri pek çok ülkeye göre uygun olmakla birlikte öğrencilerin okudukları okula, bölüme ve şehre göre farklılık göstermektedir. Öğrenciler müsaitlik durumlarına göre okul yurtlarında konaklayabilmektedirler.Rusya üniversitelerinden mezun olan öğrencilerin diploması pek çok ülkede geçerlilik göstermektedir. Öğrenciler burada eğitim sırasında hem farklı kültürler ile eğitim alıp her anlamda kendilerini geliştirirken hem de küresel alanda pek çok ülkenin tanıdığı bir diplomaya sahip olabilmektedirler.

devamını göster Devamını Göster

Yerleştirme Yaptığımız Üniversiteler

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim