Vanwest College

VANWEST COLLEGE

Kanada’da yurtdışı eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça iyi bir fırsat olan Vanwest College, Vancouver’ da iki, Kelowna’ da bir şubesiyle toplam 3 yerleşkesiyle eğitim vermektedir. Dil eğitiminin yanı sıra 2 aydan 26 aya kadar değişen sürelerde sertifika ve diploma programları seçenekleri de mevcuttur. Aynı zamanda Vanwest College’ da CO-OP programları da bulunmaktadır.

CO-OP programları öğrencilerine maaşlı staj imkanı sunmaktadır. Öğrencilere öncelikle iş görüşmesi, mülakat ve cv oluşturulmasıyla ilgili iş bulma üzerine eğitimler verilmektedir. Daha sonra öğrencilere staj yapabilmek için iş bulmaları beklenmektedir. Ancak eğer bu süre içerisinde iş bulamazsa o zaman devreye okul girmekte ve anlaşmalı olduğu şirketlerle temasa geçip öğrencisinin maaşlı stajını yapabilmeleri için işe yerleştirmesi yapılmaktadır. Yani okul bu noktada iş garantisi sunmaktadır. CO-OP programlarının en büyük avantajı ise öğrenciler staj yaptıkları şirketler içerisinde, eğitimleri sonrasında iş teklifi alarak staj yaptıkları şirketlerde çalışma fırsatı bulmaktadırlar. Bu durum öğrencilerin staj imkanı içerisindeyken kendilerini göstermeleriyle elbette doğru orantılıdır.

Vanwest College CO-OP imkanı sunan okullar arasındadır. Vanwest College, Kanada’da özel kolejlerden biridir. Kabul şartları bakımından oldukça kolay olan Vanwest College, İngilizce yeterliliği için IELTS 5,5 puanı istemektedir. Eğer IELTS puanınız yoksa Vanwest College kendi İngilizce sınavını uygulamaktadır. Bu sınav ücretsiz olup İngilizce seviyenizi belirlemeye yönelik olacaktır. Eğer İngilizce seviyeniz yeterli değilse o zaman Vanwest College İngilizce eğitimi vermektedir. Okulun dil eğitim programları her pazartesi başlamaktadır. Bu sayede süre kaybı yaşamazsınız. Vanwest College’ de en çok talep gören Business bölümleri bulunmaktadır. Sizlere birçok bölüm seçeneği sunulmaktadır. Okulun en büyük avantajlarından birisi de Türk okul temsilcisinin bulunmasıdır. Mezuniyet sonrasında iş teklifleri alabilirler ve genellikle mezunlar tatmin edici maaşlar almakla birlikte hızlı bir şekilde iş bulabilmektedirler.

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
İngilizce seviyenizi geliştirmek istiyorsanız bu noktada yurtdışında dil okullarına gitmeniz ...
Küreselleşen dünyayla birlikte ülkemizde de turistik geziler başta olmak üzere, ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim