Yurt Dışında Sertifika Programları

Eğitim; bir insanın hayatında ki en önemli kavramlardan birisidir. Aileden başlayıp, deyim yerindeyse " hayat boyu " devam eden uzun bir süreçtir. Ailede verilen eğitim; görgü kuralları, tuvalet eğitimi ve buna benzer konuları kapsar. Okulda verilen eğitim ise; okuma yazma ile başlayıp, zamanla kişinin ileride çalışmayı düşündüğü mesleğe hazırlamak amacıyla verilen eğitimdir. Bu da; yabancı dil eğitimi, mesleki eğitim, doktora eğitimi, lisans eğitimi, lisansüstü eğitim gibi konuları kapsar.

Yabancı dil eğitimi; bir insana hayatta en çok gereken eğitimlerden birisidir. Çünkü dil bilmek insana çok şey katar, o insanın farklı kültürleri tanımasını ve keşfetmesini sağlar. Ülkemizde dil eğitimi veren okullar olduğu gibi, yurt dışında da eğitim veren ve sertifika alabilmeye yarayan pek çok kurum ve program mevcut. Peki, sertifika nedir? Sertifika; lisans seviyesinde olan ve belirli bir alanda almış olduğu eğitimi tamamlayan, fakat akademik derece almayan öğrencilerin almış olduğu dersler için verilen payedir. İşte birbirinden farklı yurtdışında sertifika programları;

İngiltere'de Sertifika Ve Diploma Programları

Yurt dışı eğitimi, yabancı dil eğitimi, sertifika veya diploma programı gibi konularda eğitim almayı düşünenlerin ilk tercih ettiği ülkelerin başında İngiltere geliyor. Bunun en önemli nedenlerinden birisi de, ülkenin çok uzun yıllardır bu programlar ve eğitimler konusunda hem eğitmenlerin hem de kurumların sahip olduğu deneyim. İşletme, güzel sanatlar, turizm, moda gibi bölümlerde eğitim veren ve sertifika veya diploma sahibi yapan birçok okul mevcut. İngiltere'de sertifika ve diploma programına katılabilmek için, Ziyaretçi öğrenci vizesi ve Genel öğrenci vizesi olmak üzere iki farklı türde vize almak gerekiyor. İngiltere'de sertifika ve diploma programlarının yer aldığı bazı okullar; Hove College, London College, Eurpoen School of Economics ve M.L.S

Amerika'da Sertifika Ve Diploma Programları

Amerika'da ki sertifika ve diploma eğitimi veren okullarda genelde; işletme, yönetim, pazarlama alanında eğitim veriliyor. Vize için ise F-1 vizesi almak gerekiyor. Bu eğitimi veren okullar ise şunlar; Baruch College,UC Berkeley Extension,UC Irvine Exstension,San Diego State University.

Kanada'da Sertifika Ve Diploma Programları

Yurt dışı eğitiminde en çok tercih edilen ülkelerden bir diğeri de Kanada’dır. Kanada'da sertifika ve diploma eğitimi veren okullar genel olarak işletme ve IT alanında eğitim veriyor. Burada eğitim veren okullar şunlardır; Humber, Seneca College,George Brown College,Arbutus College.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Malta'da Dil Eğitimi Dil eğitimi günümüzde iş bulmada ve günlük hayatta ...
Dil eğitimi konusunda konuşacak olursak yurt dışında bir dil eğitim almak her zaman çok ...

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim