Yurtdışında Sertifika Programları

Yurtdışı Sertifika Programları

Yurtdışı eğitim seçenekleri arasında son yıllarda duyulmaya başlayan ve aslında belki de en avantajlılardan birisi olan yurtdışında sertifika programları pek çok ülkede eğitim fırsatı sunmaktadır. Sertifika programları oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Hemen hemen her alanda istediğiniz bi süre çerçevesinde eğitim alabilirsiniz. Sertifika programlarını Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya gibi pek çok ülke de bulabilmek mümkündür. Serifika programları, lisans ve yüksek lisans programlarına göre hem çok daha uygun maliyetlerde hem de çok daha kısa sürelere sahiptir. Günümüzde iş dünyası için kendinizi sürekli geliştirmeniz gerekir. Sürekli olarak kendinizi alanınızla ilgili güncel tutmanız gerekir. Kariyer planlarınıza yönelik istediğiniz her alanda eğitim bulabilirsiniz. Bu eğitimler, sizler, kariyer planlamalarınızda bir adım öne çıkaracaktır.

Yurtdışı sertifika programlarıyla birlikte sizde yurtdışında istediğiniz alanda eğitim alabilirsiniz. Sertifika almanızın yanı sıre İngilizce seviyenize de ciddi bir katkısı olacaktır. Bu sayede yurtdışında yaşama deneyimi elde etmiş olursunuz. Bununla birlikte günlük yaşantınızda İngilizce ile içli dışlı olacağınız için bol bol pratik yapma fırsatınız olacaktır. Oldukça fazla seçenekler arasında size en uygun programla istediğiniz bir süre çerçevesinde programlara katılabilirsiniz. 2 haftadan- 2 yıla kadar süren değişen sertifika programları bulunmaktadır. Bununla birlikte oldukça makul fiyatlarda sertifika programları bulunmaktadır. Bununla birlikte kabul almak kolaydır. Özellikle çalışan profesyoneller için bir lisans ya da yüksek lisans programına kıyasla kolay katılım şartlarıyla oldukça cazip bir seçenektir. Bunlara fiyatların makül olmasını da eklersek sertifika programları daha da cazip hale gelmektedir. Sertifika programlarının en avantajlı yanlarından birisi ise Kanada’da sertifika programlarıyla 1 yıl eğitim alırsanız 1 yıl yasal çalışma hakkı elde etmenizdir. Amerika’da da bu sistem bulunmaktadır. Amerika’da bu sisteme optical traning programe adı verilmektedir. OPT’yle sizde Amerika’da çalışma hayatına bir adım atabilirsiniz. Elbette ki bulunduğunuz şirkette daha kalıcı olduğunuz taktirde yasal çalışma izninizi uzatabilirsiniz.

Sertifika programlarıyla alanınızdan farklı bir alana yönelmek istediğinizde de sizler için iyi bir başlangıç noktası olacaktır. Kendi alanınızda gelişmek istiyorsanız elbette iyi adımlardan biri olacaktır.

Yazar
1
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında tıp, hukuk ve mimarlık okumak isteyen öğrenciler için bölüme ...
Günümüzde 7'den 70'e herkes İngilizce öğrenmek istemekte ve bunun için kurslara yazılmaktadırlar. ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim