Amerika'da Sertifika Programları

Amerika’da Sertifika Programları Nelerdir?

Amerika’da sertifika programları bir çok alanda eğitim alma fırsatları sunmaktadır. Yüksek lisans programlardın çok daha uygun maliyetli ve daha kısa süreli eğitim programlarıdır. Son yıllarda oldukça popüler olmaya başlayan sertifika programları yurtdışı eğitim için iyi bir alternatif oluşturmaktadır. Çok geniş bir seçenek sunan sertifika programları iş hayatına yönelik olarak hazırlanmaktadır. En uzun sertifika programları 1 yıl sürerken kısa sertifika programları bulabilmek mümkün. İhtiyacınıza ve sürenize göre 2 haftalık programları bulabilmek dahi mümkündür. Amerika’da sertifika programlarının çoğu farklı sürelerden oluşan staj yapma fırsatı sunmaktadır. Kariyer planlamanız için staj oldukça iyi bir avantaj sağlayacaktır. Sizlere iş tecrübesi olarak yansıyacağı için staj yaptıktan sonra çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Sertifika programlarında akşam sertifika programları bulunmaktadır. Bu programlar genellikle 9 ay üzerinde tamamlanmaktadır. Bu programların en önemli özelliği ise 9 ay üzeri eğitim aldıktan sonra sertifika programı sonrasında 12 aylık çalışma izni hakkı kazanılmasıdır. 9 ayın üzerinde herhangi bir sertifika programı tamamlandıktan sonra size verilen 12 aylık çalışma izninde, iş bulma kısmı tamamen size aittir. Bu programlar uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Herhangi bir programa kabul alabilmek için ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Bunun haricinde üniversite diploması, transcript, TOEFL puanı (Genel olarak 80 puan istenmektedir.) 2 adet referans mektubu istenmektedir. Üniversite mezunu olmayan adaylar içinse en az 5 yıl çalışma deneyimi aranmaktadır.

Amerika’da sertifika programlarının bir de Full time Gündüz programları da mevcuttur. Bu programlar genellikle sadece uluslararası öğrencileri kabul etmektedirler. Daha kısa süreli programlar mevcuttur. Bu programlarda da büyük şirketlerde tam zamanlı staj imkanı sunulabilmektedir. Ancak bu stajın tek şartı programı 2.5 ortalama ile tamamlamaktır. İş hayatına yönelik her alanla ilgili sertifika programlarına kayıt olabilmeniz mümkündür.

Bu programlarının listesi :

UC Irvine Sertifika Programı

Stafford House Sertifika

Boston Üniversitesi – CELOP

University of California Los Angeles

University of California San Diego

University of California Santa Cruz

University of California Berkeley

University of California Santa Barbara

University of California Davis

University of California Riverside

New York Film Academy

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yabancı dil eğitimini yurt dışında almak bireyin dilin konuşulduğu ülkede kendisini daha rahat ...
Film ve sinema alanına ilgi duyan herkesin ilk ve en büyük hayallerinin başında şüphesiz ...
Amerika'da Sertifika Programları

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim