avustralya Üniversite

AVUSTRALYA ÜNİVERSİTE

Avustralya'da Üniversite

Avustralya’da alınacak bir lisans veya yüksek lisans eğitimi, öğrenciye yalnızca yurtdışı deneyimi kazandırmakla kalmayıp, aynı zamanda dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en iyi eğitim koşullarında bir eğitimi de öğrencilerine sağlayacaktır.

Her geçen yıl öğrenci kapasitesini artıran ve dünyanın sayılı ve köklü üniversitelerine sahip olan Avustralya, eğitim kalitesinin yüksekliği ile değil, yaşam koşullarıyla da öğrencilere oldukça ideal bir ortam hazırlamaktadır. Birçok sosyal faaliyet imkanına sahip olan ülke, öğrencilere sunduğu okurken part-time çalışma hakkı, eğitim sonrası göçmenlik alabilme olanağının yüksekliğiyle de dikkat çekmektedir.

Genel itibariyle zorunlu olarak 10 yıllık bir eğitim sürecine sahip olan ülke, lisans eğitimi ile birlikte toplamda 13 yıllık bir eğitim sistemine sahiptir. Bünyesinde devlet üniversitelerinin haricinde birçok özel üniversiteyi de barındıran Avustralya, eski İngiliz sömürgesi olmasının verdiği avantajla öğrencilerin lisans eğitimlerini 3 yıl, yüksek lisans eğitimlerini ise 1 yıl gibi bir sürede tamamlamalarına olanak sağlamaktadır. Avustralya’da okumak isteyen öğrenciler, devlet üniversitelerinin bütününe kayıt olabilme imkanına sahip olmalarına rağmen, özel üniversitelerin ise büyük bir kısmına kayıt yaptırabilmektedirler.

Avustralya dünyada göçmenlik konusunda da, yaşam konusunda da gelen öğrencilerine ve ziyaretçilerine en cömert davranan ülkelerden birisidir. Öncelikle öğrencilerine 20 saatle sınırlı olmak koşulu ile çalışma hakkı tanıyan devlet, eğitim sonrasında ise iş bulduğu takdirde öğrenciye göçmenlik konusunda oldukça yardımcı davranmaktadır. Avustralya’da çalışma ve yaşama izni alınabileceği gibi, vize süresi rahatlıkla uzatılabilir, hatta öğrencinin kalışı kesinleştiği takdirde birkaç sene içerisinde vatandaşlık bile verilebilir.

devamını göster Devamını Göster

Avustralya'da Eğitim ve Başvuru

Avustralya’da lisans veya yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler, İngilizce eğitim göreceklerinden, üniversite öncesinde foundation programlarına katılırlarsa çok daha rahat eğitim alabilirler. Okulların birçoğu özel eğitim kuruluşlarıyla yaptıkları partnerlikler sayesinde öğrencilerine üniversite ve yüksek lisans öncesi hazırlık eğitimi vermektedirler.

Ülkenin tüm üniversitelerinin YÖK tarafından denk görülmesi, öğrencinin Avustralya’da eğitim almasını kolaylaştıran önemli bir faktördür. Bu durumda Türkiye’de lisans eğitimi görmekte olan bir öğrenci de gerekli koşulları sağlayabildiği takdirde Avustralya'daki bir üniversiteye geçiş yapabilmektedir.

Yüksek lisans eğitimi ise İngiltere’de olduğu gibi 9 ile 1 yıl arasında değişiklik göstermekte, öğrenciler bu programa katılmadan önce de muhakkak bir pre-master programına katılmalıdırlar.

Avustralya’da eğitim almak isteyen öğrenciler başvurularını eğitim öğretim dönemi başlamadan 3 ay önce yapmalıdırlar. Öğrenci neden Avustralya’da okumak istediğine ve daha önceden belirlediği üniversiteyi neden seçtiğine dair bir yazı yazmalı, ayrıca eğitim dili İngilizce olacağından da TOEFL ve IELTS gibi sınavlara girerek gerekli puanı almalıdırlar. Bu puanı alamayan öğrenciler, lisans ve yüksek lisans öncesinde hazırlık programlarına katılarak eksiklerini giderebilirler.

devamını göster Devamını Göster

Üniversite Danışmanlığı

Üniversite yerleştirmesi yaparken belirlediğimiz misyonumuz, öğrencilerimizin talepleri ve yeterliliklerini temel alarak en doğru ülke, üniversite ve bölümü bulmalarını sağlamak ve tüm başvuru süreçlerini yönetmektir.

Karya International olarak danışmanlık sürecimiz;

• Öncelikle öğrenci ve aile görüşmesi ile başlar; Bu görüşmeye istinaden öğrencilerin İngilizce seviyeleri, akademik yeterlilikleri, hedefleri ve bütçelerine göre uygun programlar değerlendirilir.

• Öğrenciler ve aileleri, yurtdışındaki okulların Türk öğrencilere sunduğu burslar hakkında bilgilendirilir.

• Karar aşaması akabinde okul başvuru işlemleri başlatılır. Okul ile öğrenci arasındaki tüm işlemler tarafımızca yürütülür.

• Öğrencimizin tüm vize başvuru işlemleri, uzman vize departmanımız tarafından organize edilir.

• Vize başvurusu onaylandıktan sonra planlanan gidiş tarihine göre konaklama, uçak bileti, havaalanı transfer ve seyahat sigortası organizasyonu yapılır.

• Tüm işlemler tamamlandıktan sonra öğrencinin gideceği ülke ve şehir ile ilgili oryantasyon yapılır.

• Programın tamamında ve sonrasında öğrenciye ve ailesine tüm aşamalarda destek sağlanır.

devamını göster Devamını Göster

KARYA ile Danışmanlık Yöntemleri

1) KARYA Olarak Anlaşmalı Olduğumuz Üniversitelere Doğrudan Ücretsiz Yerleştirme

İngiltere, Kanada, Amerika, Avustralya, Hollanda, Almanya ve İsveç gibi eğitim kalitesi yüksek tüm ülkelerde, öğrencilerimizin dil ve akademik yeterlilikleri üniversitelerin kabul koşullarını sağladığı durumlarda anlaşmalı üniversitelere ücretsiz ve direkt başvuru yapmaktayız. (Aşağıdaki listelerde yıldız ile belirtilmemiş, tüm okullar bu çerçevede değerlendirilebilir.)

2) Pathway, Foundation, A-level, International Year One Programları Aracılığıyla Üniversite Geçiş Programları (Bu programın tamamında Karya International ücretsiz danışmanlık yapacaktır.)

Öğrencilerin hedefleri dünya sıralamasında bir üniversitede eğitim almak olduğunda ya da üniversitelerin aradığı dil ve akademik yeterliliğini sağlayamadıkları durumlarda üniversite geçiş programları sağlayan ve uluslararası öğrencilere yönelik eğitim veren özel kurumlarda, almak istedikleri eğitim programlarına göre A-Level (16 yaş veya Cambridge / Oxford üniversiteleri için), Foundation, Pathway ya da International Year One programları aracılığıyla üniversite hazırlık programlarına katılabilirler. Özellikle mühendislik ya da işletme alanında eğitim almak isteyen fakat yıl kaybetmek istemeyen öğrenciler için ise doğrudan üniversitenin ilk yılını okuyabilecekleri ‘international year one’ programları bulunmaktadır. Bu programlarda öğrenciler yalnızca uluslararası öğrenciler ile birlikte eğitim alırlar ve programı başarıyla tamamladıklarında üniversite eğitimlerinin 2. yılından itibaren akademik eğitimlerine devam ederler.

3) Danışmanlık Ücreti Alarak Üniversite Yerleştirme

Cambridge Üniversitesi, Harvard Üniversitesi vb. gibi sıralamalarda en yükseklerde yer alan üniversiteler prensip olarak acenteler ile anlaşma yapmamaktadır. Bu tip bir durumda öğrencinin hedeflediği üniversiteye yönelik olarak 600 GBP danışmanlık bedeli ile başvuru ve sonrasındaki tüm işlemleri için hizmet vermekteyiz.

devamını göster Devamını Göster

Avustralya Üniversite Sistemi

Avustralya’da 40 devlet, 3 özel olmak üzere toplamda 43 üniversite bulunmaktadır. Bu yüzden Avustralya’da üniversitelerin çoğu dünya sıralamasında iyi derecelerde yer alır. 3 yıllık lisans programlarının yanı sıra TAFE olarak adlandırılan 2 yıllık ön lisans programları da bulunmaktadır. 3 yıllık lisans eğitiminde başarılı olan öğrencilere 1 yıllık ek okuma hakkı tanınarak dereceyle mezun olma şansı verilir.

devamını göster Devamını Göster

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim