Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere Cardiff University

Cardiff University

Cardiff Üniversitesi, Galler’in kalbinde yer almaktadır.

Sadece 13 akademik personel ve 102 tam zamanlı öğrenci ile 1883 yılında kurulan bu okul hızla büyümüş ve şu anda 30.000'den fazla öğrenciye hizmet vermektedir. Russell Grubundaki tek Welsh üniversitesidir.26 akademik fakültesi üç kolejde düzenleniyor: Sanat, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Biyomedikal ve Yaşam Bilimleri ve Fizik Bilimleri ve Mühendislik.

300'den fazla lisans derecesi ve 200'den fazla yüksek lisans, diploma ve sertifika sunmanın yanı sıra profesyonel kısa kurslar sunmaktadır. 100'den fazla ülkeden yaklaşık 6.500 uluslararası öğrenci Cardiff'e kayıtlıdır.

Üniversite, her ikisi de Cardiff'in merkezine yakın iki büyük kampüsten oluşur. Kuzeye bir kilometre uzaklıktaki Heath Park, 100 dönümlük park alanı ve oyun alanlarının kenarında yer almaktadır. Eczacılık ve Optometri haricinde, üniversitenin sağlık okullarına ev sahipliği yapar ve siteyi Galler Üniversitesi Hastanesi ile paylaşır. Çalışma alanları ve bilişim tesisleri günün her saatinde açıktır. Kütüphaneler ve konferans salonlarının yanı sıra yüzme havuzu, fitness salonu ve squash kortu bulunmaktadır.

Cathays Park, ana kampüs olup, üniversitenin 22 okuluna ve ana Öğrenci Birliği'ne ev sahipliği yapmaktadır. Şehir merkezine sadece 800 metre uzaklıkta restoranlar, mağazalar, gece kulübü ve barlar bulunur. Ağaçlarla çevrili caddeler ve Portland taş binaları arasında laboratuvarlar, BT süitleri ve konferans salonları dahil modern çalışma tesisleri bulunmaktadır.

Cardiff'teki profesörler, biri Kimya'da, diğeri Tıp'ta olmak üzere iki Nobel Ödülü gibi birçok prestijli ödül kazandı. İngiliz Kraliyet Akademisi ve Kraliyet Mühendislik Akademisi'nin seçimlerine katılmak için birçok kişi seçildi; üniversitenin kendisi de altı Kraliçe'nin Yıldönümü Ödüllerini aldı.

Kayda değer mezunlar arasında BBC haber okuyucusu Huw Edwards, Olimpiyat altın madalyası Nicole Cooke ve bir önceki ulusal Galler şairi Gillian Clarke sayılabilir.

Cardiff University Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

Cardiff University Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

Cardiff University Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.