Kanada Dil Okulu Vancouver

Kanada dil okulları son derece güvenli ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Kanada dünyanın en gelişmiş ve her konuda başarılı ülkeleri arasında yer almaktadır. Kanada, vatandaşlarına yüksek yaşam kalitesi, her alanda sağlık hizmeti ve kaliteli hizmet anlayışı sunmaktadır ve bu nedenle pek çok insan Kanada'da bulunan dil okullarına giderek eğitim görmektedir.

Kanada dil okullarına giderek İngilizce dilini en basit şekliyle öğrenip insanlarla diyalog kurabilirsiniz. Vancouver da Kanada'da dil eğitimi almak için en çok tercih edilen şehirlerden bir tanesidir. Vancouver dışında tercih edile diğer ülkeler Toronto, Montreal, Ottawa, Victoria ve Calgary olarak sayılabilir. Sizde birtakım araştırmalar yaparak kendinize en uygun şehirde yabancı dil eğitimi alabilirsiniz.

Kanada'da Eğitim Almanız İçin Pek Çok Neden Var

Kanada yabancı dil eğitimi alan bireylere çok fazla sayıda imkân sağlamaktadır. Başta ekonomik olmasıyla beraber sıklıkla tercih edilebilir. Diğer ülkeler yabancı dil eğitimi alanında biraz yüksek meblağlar istese de Kanada bu durumun tam aksine vatandaşlarına gereken desteği vermektedir. Eğitim programları tam anlamıyla öğrencilerin anlayabileceği seviyededir.

Kanada'nın ne kadar da kaliteli dil eğitimi verdiği tüm dünya tarafından ispatlanmıştır. Bu nedenle insanlar dil kursu için Kanada ülkesine gitmeyi tercih etmiştir.

Kanada Ülkesinde Dil Kursu Programı

Kanada'da bulunan dil kurslarının başlama saati değişkendir. Bu durum okuldan okula değişebileceği gibi görülen yabancı dil derslerine göre de değişebilir. Genel olarak bakıldığında Kanada'da bulunan dil kursları sabah 09.00’da başlar ve öğlen 2 gibi son bulur. Bir nevi tam gün okul sisteminde işleyiş görür.

Kanada'da sabahtan ya da öğleden sonra hatta gece okulu olarak görev yapan dil kursları da bulunmaktadır. Gündüz çalışıyorsanız gece saatlerinde bile dil kursuna gidebilirsiniz. Aynı şekilde sabah daha erken gidip öğlen dersi bitiren okullar da vardır.

Kanada'da Maddi Açıdan Geçinmek

Kanada'da eğitim almak çok güzel fakat bir de bunun masraflarını karşılamak var. Kanada'da masraflarınızı çıkarabilmeniz için çeşitli alternatifler vardır ve bu alternatifleri etkileyen en birincil durum ise yaşanılan şehirlerdir. Yaşadığınız şehirde dil eğitimi alırken yemeği evden getirirsiniz. Pek çok özel yerde de bu durum geçerlidir fakat bazı yerler marketten yemek getirme kızı ister. Market fiyatları ise çok değişkendir.

Kanada'da ulaşım her şehirde farklıdır ancak Toronto şehrinde ulaşım biraz daha idealdir. Kanada’da yaşarken ulaşım paketi almak çok daha avantajlı olacaktır. Kanada'da daimi kalacaksanız bir ulaşım kartı çıkartmanızda fayda var.

Kanada'da Konaklama Nasıl Olur?

Kanada'da konaklama seçenekleri oldukça fazladır. Konaklama maliyeti sizin tercihinize bağlıdır. Kasaba tarzı yerlerde yaşarsanız maliyet biraz daha az olur fakat şehre yakın yerlerde ev tutarsanız biraz daha maliyetli olur. Kanada'da bir aile yanında da konaklayabilirsiniz. Kanada'da bazı aileler evlerinde bir oda kiralıyor ve öğrenciler bu evlerde konaklayabilir. Aile yanında konaklama çok daha ucuz maliyetlidir.

Aile yanında konakladığınız zaman sabah kahvaltısı ve akşam yemeği ücretsizdir. Yemekli olarak bu evlerde kalırsanız ortalama 700-800 TL civarı para ödemiş olursunuz. Ev kiralayarak da konaklama imkânı bulabilirsiniz. Fakat burada kiralama sistemini bilmeniz gerekiyor. Kiralık evlerin fiyatını etkileyen en önemli unsur şehre olan mesafesidir. Şehre olan mesafe arttıkça fiyat düşer fakat şehre olan mesafe azaldıkça fiyat artar. Fakat sizin dil eğitimi gördüğünüz yere yakın bir kiralamanız gerekiyor.

Önemli olan bütçenize ve okuduğunuz okula yakın bir ev ya da kalacak yer kiralamaktır. Okula başvuru yaptığınızda buna daha iyi karar verebilirsiniz.

Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Üniversite eğitimini, bulunduğunuz ülkenin her şehrinde alabilme imkânınız vardır. ...
Dünyanın her yerinde yurtdışında eğitim alman için farklı ülkelere giden kişiler ...

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim