Niagara College


Niagara College: 1967’de Welland’da kurulmuştur ve zamanla Niagara bölgesinin diğer kısımlarına genişlemiştir. Niagara College zamanla eğitim ve öğretim alanında lider konuma gelmeyi başarmış, Ontario eyaletinin öğrenci memnuniyeti açısından en önde gelen collegelarından biri olmayı başarmıştır. Niagara College, üst sıralardaki sanayi faaliyetlerinde tecrübeli eğitmenleri, kaliteli eğitimi ve gerek iş gerekse sosyal yaşamda önceliklere sahip öğrenciler yetiştirmesiyle her zaman gözde okullardan biri olmuştur. Niagara bölgesinde 2 kampüse sahip olan okulun kampüsleri öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarının yanı sıra, günlük yaşamlarında ihtiyaç duyabilecekleri bir çok imkana, spor ve sanat merkezlerine sahip alanlar olarak tasarlanmıştır. Kampüslerden biri Welland’da diğeri ise Niagara-on-the-lake bölgesinde yer alır. Niagara College, Kanada’lı öğrencilerin yanı sıra uluslararası öğrencilere de eğitim imkanı sunmaktadır ve bu amaçla 90’dan fazla ülkeden gelen öğrencilere çeşitli program seçenekleri sunabilmektedir. Niagara College öğrencilerine 500bin dolardan fazla miktarlarda burs imkanları da vermektedir. Bu okulda öğrenim gören öğrencilerin Co-op gibi programlara da katılma şansı mevcuttur. Ayrıca öğrenciler, kampüs içi ve dışında da iş imkanları bulabilmektedirler. Mezuniyet sonrasında ise öğrenciler hem Kanada’da hem de dünyanın çeşitli ülkelerinde bir çok büyük kuruluşta iş fırsatı yakalayabilmektedirler. Niagara College’tan mezunları, çalıştıkları işletmelere % 94 oranında memnuniyet sağlamaktadır.

Program seçenekleri

Niagara College, 1,2 veya 3 yıllık diploma veya sertifika programları, 4 yıllık lisans programları, 1 yıllık lisans üstü programları ile İkinci dil olarak İngilizce (ESL) programları gibi seçeneklerle uluslararası öğrencilere eğitim imkanı sunmaktadır.

ESL programları, EAP-Akademik Hazırlık için İngilizce programından oluşur ve bu program istenirse yazın da alınabilmektedir. EAP programı, iş hayatında iletişim kurarken yeterli seviyede İngilizce becerilerine ihtiyaç duyan kişiler ile İngilizce dilindeki akademik kariyerine ileri seviyede devam etmek isteyenler için tasarlanmıştır. 4 aylık bu programın 2 aylık kısa dönem ve 1 aylık yaz dönemi seçenekleri de bulunmaktadır. 4 aylık EAP seçeneği, Ocak, Mayıs ve Eylül olmak üzere yılda 3 oturum olarak verilir. Her oturum 4 ay sürer. Haftada 25 saat ders verilir. Başlangıç (beginner) seviyesinden ileri (advanced) seviyeye kadar 5 seviye mevcuttur. Kurs içeriği, Akademik Yazma ve Dilbilgisi, Okuma ve Kelime Bilgisini Geliştirme, Konuşma-Telaffuz ve Sunum Becerileri, Dinleme ve Not tutma Becerileri ile Akademik Çalışmalar için Araştırma Becerileri başlıklarından oluşmaktadır.
Short-term EAP: 2 aylık bu EAP seçeneği hızlı gelişen dünyanın ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. İngilizce becerilerini geliştirme ihtiyacı duyan ancak tam bir dönem boyunca eğitim alamayacak kişiler için uygun olan bu programda modern dijital dil laboratuvarlarında ve 15-20 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir.
Summer EAP; Temmuz veya Ağustos ayında 4 hafta süreyle verilen bu programda haftada 25 saat İngilizce dersi verilmektedir. Niagara şelalaleri, Toronto CN Tower, Welland Kanal Gezisi gibi gezileri de içeren bu programda öğrencilerin İngilizce becerilerini, kapsamlı bir sosyal aktivite programına yönelik öğrenme metoduyla geliştirmesi amaçlamaktadır. Yazın 1 aylık süreyle alınabilen bu program, canlandırma içeren oyunlar, problem çözme ve grup aktivitelerini kullanarak katılımcılarının İngilizce iletişim kurma becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Sınıf dışı etkinlikler açısından da zengin olan Summer EAP programı hem Kanada hem de dünyanın çeşitli kültürleri hakkında bilgiler de vermeyi amaçlamaktadır. Programda hem sınıf içi eğitim hem de müfredat dışı akademik faaliyetler mevcuttur. Katılımcılar İngilizce dil becerilerini geliştirirken bir yandan da çok kültürlü bir sınıf ortamında olmanın keyfini de çıkarabilmektedirler. Program, İngilizce konuşma ve dinleme odaklı içeriğin yanında çeşitli konularda ödevler ve testlerle de zenginleştirilmiştir. Derslerde popüler şarkılar, filmler vb. gibi medya ürünleri de incelenmektedir. Dramatizasyon, müzik ve görsel sanatlar ile de birleştirilmiş ders içeriği öğrencilerin eğlenceli bir ortamda dil becerilerini ilerletme şansı yakalamalarını sağlamaktadır.

Tüm Programlar

İlginizi Çekebilecek
Diğer Sertifika Programları
1967’de 400 öğrenci kapasiteli yerel bir college olarak kurulmuş olan Sheridan College, ...
Baywater College Bayswater College, 1973 yılında Londra’nın merkezinde kuruldu.İster dijital ...

Fiyat Bilgisi

Program hakkında detaylı fiyatlandırma için lütfen FORMU DOLDURUN

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim