University of California Santa Cruz


Dünyanın en bilinen devlet okullarından olan UC Santa Cruz 1965’te kurulmuştur ve günümüze kadar 100 bini aşkın mezun vermiştir. UCSC Silikon Vadisi Extension birimi ise UC Santa Cruz’un uluslararası öğrenciler de dahil olmak üzere her yıl binlerce öğrenciye akademik eğitim veren bir yükseköğretim kurumudur. Google, Apple, eBay, Facebook gibi dünya devi birçok şirketin bulunduğu Silikon Vadisi’nde yer alan okul Santa Clara’da konumlanmıştır. UC SC Silikon Vadisi Extension birimi, modern tesisinde bölgeye özgü start-up kültürüyle iç içe olmanın avantajını da sunmaktadır.
Bu birimde 1 yıldan kısa sürede tamamlanabilen sertifika programları verilmektedir ve program sonunda öğrencilerin maaşlı staj yani OPT yapma şansı bulunmaktadır. OPT için en az 3 dönemlik yani 9 aylık bir sertifika programına katılmak gerekmektedir. OPT süresi 1 yıldır. Eğer OPT sonrasında şirket öğrenciye sponsor olursa öğrenciler H2B vizesi yani çalışma vizesi alabilmektedir.
Silikon Vadisinin kalbindeki UCSC Extension biriminde eğitim aldıktan sonra bazı öğrenciler, dünyaca ünlü şirketlerde kariyerlerine devam etme şansına da sahiptirler. Tüm öğrenciler için eşsiz networking fırsatı mevcuttur. Sertifika eğitimleri genellikle akşamları ve hafta sonları verilmektedir.
UCSC Extension kampüsü, ana kampüste değil Silikon Vadisi’nin merkezindeki kampüste yer almaktadır, sahile sadece yarım saat uzaklıktadır. Kampüste Amerikalı ve uluslararası öğrenciler bir arada eğitim alır. Eğitmenler profesyonel olarak iş hayatında oldukça başarılı kişilerden oluşur UC Santa Cruz Silikon Vadisi Extension biriminde öğrencilerin sosyalleşmesi için de oldukça fazla seçenek bulunmakta olup öğrencilerin alışveriş yapabileceği alanlar, bisiklet kiralama hizmeti ve bisiklet parkı da mevcuttur.


Program seçenekleri:

1- Business and Management

- Business Administration

- Project & Program Management

- Marketing Management

2- Mühendislik ve Teknoloji

- Computer Programming

- Database and Data Analytics

- Embedded Systems

- Information Technology

- Internet Programming and Development

- Linux Programming and Administration

- Software Engineering and Quality

- VLSI Engineering

- Web and Interactive Media Design

3- Doğal Bilimler

- Biotechnology

UC Santa Cruz Extension programlarına katılmak için lisans mezunu olmak gerekmektedir. Ayrıca İngilizce yeterliliğinin minimum TOEFL 66 / IELTS 6.0 seviyesinde olması beklenmektedir. Bu seviyenin altındaki öğrencilerin EC Silicon Valley okulunda, Akademik Amaçlar için İngilizce hazırlık kursu almaları gerekmektedir. Bu hazırlık kursu EC Silicon Valley’de verilmektedir ve minimum 4 hafta sürmektedir. Program ücreti 1580 USD’dır ve konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerine odaklı müfredat sunulur.

İngilizce yeterliliğinin TOEFL 66/IELTS 6.0 olduğunu kanıtlayan öğrenciler “Sertifika ve Staj Hazırlık Programı”na alınırlar. Bu program 12 hafta sürer ve ücreti 4740 USD’dır. Öğrenciler hem sertifika programlarını alırlar hem de İngilizce dersleri alarak dil becerilerini TOEFL 80/IELTS 6.5 seviyesine getirme şansına sahip olurlar.

UCSC Extension sertifika programına başvurduğunda İngilizce yeterliliği TOEFL 80/IELTS 6.5 olan kişiler, herhangi bir hazırlık programına katılmaksızın sertifika programlarına direkt başlayabilmektedirler.

Programlarla ilgili detaylı bilgi için lütfen bu linkteki tabloyu inceleyeniniz

Tüm Programlar

İlginizi Çekebilecek
Diğer Sertifika Programları
1977’de kurulmuş Hove College, kalitesi ve tecrübesiyle bugüne kadar binlerce öğrencinin ...
St. Louis, Missouri, ABD’deki ana kampüsü ile Webster Üniversitesi, birbirleriyle ...

Fiyat Bilgisi

Program hakkında detaylı fiyatlandırma için lütfen FORMU DOLDURUN

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim