Yurtdışı Sertifika Programı

Eğitim hayatını yurt dışında yer alan seçkin okullarda yapmak isteyen ancak bütçesi ve zamanı kısıtlı olduğunu düşünüyorsanız uluslar arası diploma ve sertifika programlarına katılarak doğru bir tercih yapabilirsiniz. Sertifika programları ile özel bir alana yoğunlaşıp hem teorik hem de pratik eğitimler alabilmeniz mümkündür. Üstelik bu programlar hem kısa süreli hem de daha düşük maliyete sahiptir. Ayrıca sertifika programları ile iyi bir konumda olan Amerika şirketlerinde staj yapma olanağı bulunuyor. Alınan eğitimleri bu yolla iş dünyasına aktarabilirsiniz. Ayrıca dokuz aylık sertifika programlarında eğitim alan kişiler Amerika’da bir yıl boyunca maaşlı olarak çalışma imkânına kavuşuyor. Böylelikle yurt dışı deneyiminin CV’de yer almasını sağlıyorsunuz.

Yurtdışında Verilen Sertifika Programlarına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurt dışında alınan bir sertifikan uluslar arası kabul gördüğü için büyük önem taşır. Üstelik sertifika programlarından sonra sunulan staj imkanı iş deneyimi elde edilmesi için büyük bir avantaj sağlıyor. Ayrıca yabancı dil gelişimine de büyük katkılar sunuyor. Bunların yanı sıra uzmanlaşmak istenilen alanın başka kültürler tarafından nasıl bir anlayışla karşılandığını, farklı ülkelerin etki ve tepkilerini yaşayarak görme imkanı veriyor. Sunulan bütün avantajlar eşliğinde yurt dışında alınan sertifika, diploma ya da doktora gibi programların yurt içi eğitimine göre oldukça faydalı olduğu kestirilebilir. Üstelik yurt dışında katılınan sertifika programı iyi bir CV oluşturmak için çok iyi fırsatlar sunuyor. Uluslar arası önemi göz önüne alındığında ise sertifika programları büyük önem taşıyor.

Sertifika Programı mı Master Programı mı?

Kişiler sertifika programının mı yoksa master programının mı daha iyi olduğu konusunda çelişki yaşıyor. Söz konusu sertifika programları master programlarından daha fazla rağbet görüyor. Master programlarının teorik ağırlıklı olması ve iş deneyimi elde etmeye çok az yer vermesi sertifika programlarına olan rağbeti artırıyor.

Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Türkiye' de ya da başka bir ülke de, daha yüksek maaşlar kazanabilmek ve işe girerken öncelik ...
Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar Schengen Vizesi, Avrupa Birliği Schengen Bölgesinde ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim