Yurtdışı Sertifika Programları

Mesleğinizde ilerlemek istediğiniz noktada bazı sertifikaları almanız ilerlemeniz evresinde sizlere yardımcı olacak unsurlar arasında yer almaktadır. Her ne kadar ülkemizde alabileceğiniz sertifikalar bulunsa da mesleğiniz alanında yurtdışında sertifika almanız sizlere meslek hayatınızda daha fazla avantaj sağlayacak olan faktörlerin arasında yer almaktadır. Yurtdışı sertifika programları ise tercih edeceğiniz ülkelere göre ve almak istediğiniz sertifikaya göre değişiklik gösterebilmektedir.

Yurtdışı Sertifika Programlarına Katılma Şartları

Yurtdışı sertifika programları katılma şartları ülkelere göre ve akademik koşullara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Sertifika programlarına katılacağınız sırada bazı programlarda lise mezunu olmanız yeterli görülürken bazı programlarda üniversite şartı aranmaktadır. Sizin akademik durumunuz ne seviyede olursa olsun katılacağınız sertifika programları sizlere birçok bilgi ve beceri katacaktır.

Yurtdışı sertifika programlarına katılmak için akademik seviye kadar aranan şartlardan birisi ise; dil şartıdır. İngilizce seviyenizin iyi olması sertifika programlarına başvurduğunuz zaman bu başvurunuzun onaylanması evresinde sizlere yardımcı olacaktır. Dil şartı olarak sizden İngilizce bilginizi kanıtlamanız istenebilmektedir. Karya Dil Okulu olarak vermiş olduğumuz İngilizce eğitim sayesinde İngilizce seviyenizin ilerlemesi noktasında da sizlere yardımcı oluyoruz.

Yurtdışı Sertifika Programlarına Katılmanın Avantajları

Yurtdışındaki sertifika programlarına katılmanızın birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar ise şu şekildedir:

-Yeni bilgi ve beceriler elde etme imkanınız bulunmaktadır.

-Yerli ve yabancı öğrencilerle beraber okuyarak uluslararası alanda eğitim alma imkanına sahip olursunuz. Bu sizlere uzun vadede ise farklı ülkelerden yabancı bağlantılar oluşturma ve kendi networkünüzü kurma sırasında yardımcı olmaktadır.

-İş başvurularınızda elde ettiğiniz sertifika sayesinde onay alma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır.

-Yurtdışında okumaya göre daha ekonomiktir ve süreleri buna nazaran daha kısadır.

-Program yelpazesi olarak çok geniş olduğu için dağarcığınız daha fazla genişleyecektir.

-Program sonrasında staj yapma imkanınız bulunmaktadır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada’da Dil Okulları Yurtdışında dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden ...
Kanada’da College Sistemi Kanada’da College, Kanada eğitim sisteminin bir parçasıdır. ...

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim