Yurtdışında Tıp

Karya Yurtdışı Eğitim'in herkesin kariyerine özel olarak hazırlanmış dil eğitimi programları bulunmaktadır. Yurtdışında tıp eğitimi almak isteyenlerin, lisans eğitimlerine başlamadan önce Mesleki İngilizce bilgisi açısından kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir. Karya Yurtdışı Eğitim'de beş adet Tıp İngilizcesi programına katılmak mümkündür.

Genel İngilizce ve Tıp İngilizcesi

LAL Torbay 1984 yılında kurulmuştur. LAL Torbay; sadece İngilizce öğretmekle kalmayıp öğrencilerine eğlenceli aktiviteler de sunar. Yeni gelen öğrenciler için okulun ilk haftasında Torbay gezisi düzenlenir. Okul; Conway caddesinde yer alıp şehir merkezine oldukça yakın olmasıyla dikkat çeker. Öğrenciler yurtlarda veya aile yanlarında konaklama imkanlarına sahiptir. Genel İngilizce ve Tıp İngilizcesi programı; haftalık 20 ders Genel İngilizce ve 10 ders Tıp İngilizcesi içermektedir. Bir ile dört hafta arasında süren kurslar mayıs, eylül ve kasım aylarında başlamaktadır.

Genel İngilizce ve Tıp İngilizcesi (Boston)

Boston şehrinin en merkezi yerinde konumlanmıştır. Modern ve rahat altı derslikten oluşur. Haftada 20 saat Genel İngilizce'ye ek olarak 10 derslik Tıp İngilizcesi eğitimi verilir. Bu kurs; tıp alanında uzmanlık yapmak ve sağlık sektöründe çalışıp da İngilizcesini ilerletmek isteyenler için düzenlenmiştir. Sınıflar 12 kişilik olup tüm yıl boyunca programa başlamak mümkündür.

ILSC- Tıp İngilizcesi Diploması

1991 yılında kurulan Vancouver ILSC; Kanada'nın en büyük metropolünde konumlanmıştır. Her sertifika oturumunun dört hafta sürdüğü kursta İngilizce terminoloji ve konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik dersler verilir. Üç oturumu tamamlayan öğrenci, 12 haftalık süre bitiminde Tıp İngilizcesi diploması almaya hak kazanır.

Glasgow School of English

Tıp terminolojisine giriş programı minimum bir hafta süreyle verilmektedir.

The Oxford English Centre

Tıp öğrencileri ve profesyoneller için iki haftalık tam zamanlı eğitim imkanı sunulmaktadır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Tüm dünya dilleri arasında İngilizcenin önemi oldukça büyüktür. ...
Yurtdışında iyi bir dil eğitimi almak için çok fazla nedenler olabilir. Binlerce insanın ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim