Almanya'da Eğitim

Almanya’da Eğitim

Avrupa Birliği ülkeleri arasında eğitim sistemi en güçlü olan ülkelerin biride Almanya’dır. Türk öğrencilerin de en çok tercih ettiği ülkelerden biridir. Almanya hem güçlü eğitim sistemi hem de ucuz eğitim maliyetleriyle bir cazibe merkezi oluşturuyor. Almanya’da yaşayan Türk nüfusunun fazla olması tercih nedenleri arasında bir diğer maddedir. Almanya’ya giden Türk öğrenciler, Türk nüfusunun fazla olması nedeniyle hem kültürel anlamda zorlanmıyor hem de kendilerini daha güvende ve rahat hissediyorlar. Bu nedenle Almanya’da üniversite eğitimi almak ya da yüksek lisans yapmak diğer Avrupa ülkelerinin yanında bir adım öne çıkıyor. Almanya, Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olmakla birlikte en büyük sanayiye sahip ülkesi konumundadır. Üniversite veya yüksek lisans eğitimi sonrası Almanya’da çalışma fırsatları oldukça fazladır.

Almanya’da Üniversite

Almanya’nın güçlü ekonomik durumu güçlü eğitim sistemi ile her alanda Almanya’da kaliteli ve iyi eğitim almak mümkün. Başvuru için ilk öncül lise diplomasına sahip olmak ve Almanca bildiğini kanıtlayacak testDaf, DSH gibi kurumlar tarafından yapılan ZOP gibi bir sınava girmesi gerekmektedir. Eğer Türkiye’de 4 yıllık bir lisans programına yerleştiyseniz, Almanya’da eğitime devam etmek daha kolay olacaktır. Yabancı öğrencilerin Almanya’da burs bulabilmesi oldukça güçtür. Ancak akademik anlamda üstün bir başarınız olursa burs bulabilme ihtimalini bulabilirsiniz. Ancak yabancı öğrenciler yasasına göre, yabancı uyruklu öğrencilerin çalışma izinleri vardır. 90 gün full time ya da 180 gün part time çalışma fırsatınız vardır.

Almanya’da Yüksek Lisans

Almanya’da yüksek lisans eğitimi için lisans diplomasıyla birlikte Almanca düzeyinizi kanıtlayan belge istenmektedir. Yüksek lisans yapacağınız alanla ilgili temel bilgilerin olması beklenmektedir. Genel olarak Almanya’da yüksek lisans 1-2 yıl sürmektedir.

Yazar
1
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Amerika Okulları Yurtdışı eğitim konusunda öğrencilerin ilk tercihlerinden birisi Amerika’dır. ...
Öğrencilerin yurt dışında eğitim almak istemesinin en önemli nedeni İngilizce seviyelerini ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim