Master Programları Yurtdışı

Kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanmak isteyen kişilerin genellikle yurtdışı eğitim hayali kurduğunu görebilirsiniz. Özellikle yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen kişilerin sayısı çok fazladır. Master programları yurtdışı tercihinizi yapacağınız sırada sizlere çok fazla programın bir arada sunulduğunu görebilirsiniz. Yalnız bu programlara katılım gösterebilmeniz için çeşitli şartlar aranmaktadır. Sitemizde sizlere bu şartlar noktasında bilgi vereceğiz.

Yurtdışı Master Programlarına Başvuru Şartları

Yurtdışında master yapmak istediğiniz zaman genellikle bazı başvuru şartları bulunmaktadır. Bu şartlar ülkelere göre ve üniversitelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Master programları yurtdışı noktasında genel şartlar ise şu şekildedir:

-Lisans eğitiminizi bitirdiğiniz zamanki not ortalamanız. (GPA)

-Eğitiminiz sırasında almış olduğunuz dersler ve ders içeriklerinin programa uygunluğu

-Kazanmış olduğunuz başarılar ve iş tecrübeleriniz

-Başvurmuş olduğunuz okulun sizden istediği minimum İngilizce seviyenizi gösteren belge

-Bölüm içeriğinize göre GRE ve GMAT sınav sonuçları

-Eğitim içeriğinizin karşılayacak kişinin finansal bilgileri

-Niyet mektubu

-Referans mektupları

-Özgeçmişiniz

Master programlarına başvuru noktasında özellikle İngilizce bilginiz çok büyük önem arz etmektedir. Karya Dil Okulu olarak sizlere master programlarına katılma evresinde yeterli İngilizce seviyesine gelebilmeniz için yardımcı oluyoruz.

Yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen kişilerin yaş aralığı 22 ile 30 yaş arasında olması gerekmektedir. Bu yaş grubunun dışında olan kişilerin başvuruları kabul görmeyebilmektedir. Başvuru yapacak olan kişilerin bu yüzden yaş aralığına da dikkat etmesi gerekiyor.

Yurtdışında Master İçin Dil Seviyesi Ne Olmalı?

Yurtdışında master yapmak istediğiniz sırada özelikle İngilizce bilginiz çok büyük önem arz etmektedir. Her okul sizden TOEFL ve IELTS noktasında farklı notları talep edebilmektedir. Bu noktada okulların sizden istemiş olduğu puanları öğrenmeniz ve başvurularınızı buna göre yapmanız çok büyük önem arz etmektedir.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngilizce eğitimi ülkemizde verilmekte olup ilk öğretimden üniversite ye kadar devam etmektedir. ...
Hem akademik olarak hem de İngilizce öğrenmek için en çok tercih edilen ülkelerden ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim