Master Programları Yurtdışı

Kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanmak isteyen kişilerin genellikle yurtdışı eğitim hayali kurduğunu görebilirsiniz. Özellikle yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen kişilerin sayısı çok fazladır. Master programları yurtdışı tercihinizi yapacağınız sırada sizlere çok fazla programın bir arada sunulduğunu görebilirsiniz. Yalnız bu programlara katılım gösterebilmeniz için çeşitli şartlar aranmaktadır. Sitemizde sizlere bu şartlar noktasında bilgi vereceğiz.

Yurtdışı Master Programlarına Başvuru Şartları

Yurtdışında master yapmak istediğiniz zaman genellikle bazı başvuru şartları bulunmaktadır. Bu şartlar ülkelere göre ve üniversitelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Master programları yurtdışı noktasında genel şartlar ise şu şekildedir:

-Lisans eğitiminizi bitirdiğiniz zamanki not ortalamanız. (GPA)

-Eğitiminiz sırasında almış olduğunuz dersler ve ders içeriklerinin programa uygunluğu

-Kazanmış olduğunuz başarılar ve iş tecrübeleriniz

-Başvurmuş olduğunuz okulun sizden istediği minimum İngilizce seviyenizi gösteren belge

-Bölüm içeriğinize göre GRE ve GMAT sınav sonuçları

-Eğitim içeriğinizin karşılayacak kişinin finansal bilgileri

-Niyet mektubu

-Referans mektupları

-Özgeçmişiniz

Master programlarına başvuru noktasında özellikle İngilizce bilginiz çok büyük önem arz etmektedir. Karya Dil Okulu olarak sizlere master programlarına katılma evresinde yeterli İngilizce seviyesine gelebilmeniz için yardımcı oluyoruz.

Yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen kişilerin yaş aralığı 22 ile 30 yaş arasında olması gerekmektedir. Bu yaş grubunun dışında olan kişilerin başvuruları kabul görmeyebilmektedir. Başvuru yapacak olan kişilerin bu yüzden yaş aralığına da dikkat etmesi gerekiyor.

Yurtdışında Master İçin Dil Seviyesi Ne Olmalı?

Yurtdışında master yapmak istediğiniz sırada özelikle İngilizce bilginiz çok büyük önem arz etmektedir. Her okul sizden TOEFL ve IELTS noktasında farklı notları talep edebilmektedir. Bu noktada okulların sizden istemiş olduğu puanları öğrenmeniz ve başvurularınızı buna göre yapmanız çok büyük önem arz etmektedir.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Karya Yurtdışı Eğitim'in herkesin kariyerine özel olarak hazırlanmış dil eğitimi programları ...
Almanya’da Üniversite Okumak Almanya’da üniversite okumak, yurtdışı eğitim ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim