Yüksek Lisans Yurtdışı

Yurtdışında eğitim almak birçok insansın hayalidir. Özellikle üniversiteyi bitiren kişiler, yurtdışında yüksek lisans yaparak kendilerini en iyi şekilde geliştirmek ister. Yurtdışında yüksek lisans yapılabilecek birçok ülke bulunuyor. Bu ülkelerde hem kaliteli eğitim kurumlarında yüksek lisans yapılabilir hem de önemli bir kariyer adımı atılabilir. Lisans eğitimleri günümüzde iyi bir işe ve kariyere sahip olmak için yeterli olmayabiliyor. Bu yüzden yüksek lisans yaparak hem ilgili alanda daha fazla uzmanlaşmak hem de daha donanımlı bir insan olmak önemlidir. Yüksek lisans yapan kişilerin iş bulması ve kariyer basamaklarını daha hızlı çıkması mümkündür. Yurtdışında bulunan kaliteli eğitim kurumlarında yüksek lisans yaparak kendinizi diğer adayların birçoğuna göre daha nitelikli bir insan haline getirebilirsiniz. Yurtdışında yüksek lisans yaparak aynı zamanda genel ve mesleki dil bilginizin üst seviyede olduğunu gösterebilirsiniz.

Yurtdışında Hangi Ülkelerde Yüksek Lisans Yapılabilir?

Yurtdışında yüksek lisans yapmak için tercih edilebilecek birçok üniversite bulunuyor. Bu üniversitelerde kaliteli eğitimler alınarak yüksek lisans yapılabilir ve nitelikli bireyler haline gelinebilir. Amerika ve İngiltere, dünya çapında bilinen birçok iyi üniversiteye sahiptir. Bu ülkelerde yüksek lisans yaparak iyi bir kariyer fırsatına sahip olmak mümkündür. Aynı zamanda Kanada, İrlanda, Avustralya gibi ülkelerde de yüksek kaliteli eğitimler alınarak iyi üniversitelerde yüksek lisans yapılabilir. Bununla birlikte Almanya, Polonya, Macaristan gibi birçok ülkede daha ekonomik şartlar ile en iyi üniversitelerde yüksek lisans yapma imkânı bulunuyor. Bunlar ve benzeri çeşitli ülkelerde yüksek lisans yapılarak birçok prestijli şirketlerde işe girilebilir ve yüksek pozisyonlarda çalışılabilir. Yüksek lisans, günümüzde birçok büyük şirket için önemli bir unsurdur. Aynı zamanda yurtdışında yüksek lisans yapılarak akademik kariyere de yönelmek mümkündür. Yurtdışında bir üniversitede yüksek lisans yapılması, birçok kaliteli üniversitede akademik kariyere devam etme olanağı da sunar.

Yurtdışında Yüksek Lisans Fiyatları Ne Kadar?

Yurt dışında yüksek lisans yapmak için birçok farklı seçenek vardır. Tercih edebileceğiniz çok sayıda ülke, şehir ve üniversite vardır. Bu da yurtdışı yüksek lisans fiyatlarının tercihlere bağlı olarak değiştiği anlamına gelir. Amerika, İngiltere, Kanada gibi ülkelerde yüksek lisans yapmak biraz daha fazla maliyetlidir. Ancak Polonya, Macaristan, Ukrayna gibi ülkelerde daha az maliyetler ile yüksek lisans yapılabilir. Hangi ülkede yüksek lisans yapılacağı bütçe doğrultusunda belirlenmelidir. Genel olarak yurtdışında yüksek lisans yapmak için 25 bin TL ile 150 bin TL arasında bir maliyet söz konusu olur. Yüksek lisans için hangi programı tercih ettiğiniz, eğitim alacağınız ülke ve üniversite gibi faktörler doğrultusunda maliyet belli olur.

Yurtdışında Yüksek Lisans Yapmanın Avantajları

Yurtdışında yüksek lisans yapmak kariyer açısından oldukça avantaj sağlar. Öncelikle yurtdışında yüksek lisans yapan biri sektördeki önemli şirketlerde çalışabilir. Bununla birlikte akademik kariyerlerine de en iyi üniversitelerde devam edebilir. Yüksek lisans yapan kişiler, eğitim alınan alanda daha bilgili, donanımlı, nitelikli ve uzman olurlar. Yurtdışında yapılacak bir yüksek lisans ile şirketlerin birçok aday arasından ilk tercihleri olma imkânı ortaya çıkar. Yurtdışında yüksek lisans yapmak aynı zamanda çok üst düzey bir dil bilgisini de beraberinde getirir. Bunun yanı sıra sadece ülkemizde değil, farklı ülkelerde de iş sahibi olma ve kariyer yapma olanağı oluşur. Yurtdışında istediğiniz ülkede, kaliteli üniversitelerde yüksek lisans yapmak için eğitim danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti kapsamında gideceğiniz ülke prosedürleri, vize işlemleri, eğitim programları gibi konularda yardım alarak yüksek lisans yapabilirsiniz.

Yazar
7
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında üniversite eğitimi almak son yıllarda hayal olmaktan çıkmıştır. Yurtdışında ...
Eğitim ve öğretime dikkat eden birçok kişi, kendini geliştirebilmek ve daha çok ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim