Yurtdışı Lise

Yurtdışında Lise

İyi bir lise eğitimin sonrasında iyi bir üniversite ve kariyer planlaması yapan aileler için ilk tercih olarak gözükmektedir. Çünkü yurtdışında lise eğitimi sonrasında öğrenciler sınav stresine girmeden puan kaygısına düşmeden istedikleri bölümlerde eğitim alabilmekteler. Üniversite eğitimine gelene kadar öğrenciler yabancı dil konusunda da mükemmele yaklaşmış oluyorlar. Çünkü aldıkları eğitimin dilinin yanı sıra o ülkede yaşamın getirdiği dil ile gündelik yaşamlarını yabancı dil ile devam ettiriyorlar. Bu durum öğrencilere hızlı ve en doğru bir biçimde yabancı dil öğrenmelerinin önünü açmaktadır. Bununla birlikte öğrenciler daha erken yaşlarda deneyimledikleri yurtdışı yaşam deneyimi ile daha özgüvenli olmayla birlikte hayata daha farklı bakış açıları ile bakabilmekteler. Amerika, Kanada ve İngiltere en iyi seçeneklerdir. Yurtdışında lise konusunda oldukça kaliteli eğitimleri ve gelecekte ki üniversite ve kariyer planları açısından oldukça iyi seçenek sunmaktalar. Tek tek inceleyecek olursak, Kanada’ya baktığımızda Kanada’da eğitim sistemi neredeyse tamamen devlet okullarından oluşmaktadır. Bu sistemde Kanada’da eyaletler tarafından finanse edilen ve müfredatları belirlenen ve denetlenen devlet okulları ülke genelinde eğitim sisteminde bir standart kalite ortaya çıkarmaktadır. Kanada’da elbette özel okullar eğitim vermektedir. Ancak özel okullar eyaletlerin belirlediği müfredatın dışına çıkamamaktadır. Eğer kendileri isterlerse yabancı dil eğitimi ya da bir iki seçmeli ders eğitimi verebilmekteler. Kanada’da en eğitim kalitesinin yanı sıra maliyetlerde oldukça makul fiyatlardadır. Bir diğer yurtdışı lise seçeneği olan Amerika’da durum biraz farklıdır. Amerika’da devlet okullarının yanı sıra özel okullarda oldukça ciddi seçenekler oluşturmaktadır. Kanada’da devlet okullar kendi vatandaşların ücretsiz eğitim verirken yabancı öğrencilerden eğitimleri için ücret almaktadır. Ancak Amerika’da Amerika vatandaşı dahi olsa ücretsiz bir eğitim seçeneği bulunmamaktadır. İngiltere’de de Amerika’daki sisteme benzer bir sistem vardır. Amerika ve İngiltere’nin en büyük avantajı seçeneklerin çok olmasıdır. Özellikle Amerika’da her eyalette her şehirde lise eğitimi için seçenekler bulunmaktadır. Konaklama seçeneklerine baktığımızda aile yanı konaklama, yurt konaklama seçeneklerini her zaman mevcuttur. Yurt seçeneği genellikle okulun yerleşkesi şehir merkezine biraz uzak olduğu taktirde daha makul olanıdır. Ayrıca yeni giden öğrenciler için de sosyalleşme imkanının en çok olduğu seçenektir. Aile yanı konaklama oldukça iyi olan seçenekler arasındadır. Öğrenciler genellikle ailelerin yanında daha rahat bir şekilde konaklayarak eğitim hayatlarına devam edebilirler.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yeni yılın yaklaşması ile yeni yıl için beklene zam ve ödenekler arasında bir yıllık ...
Öğrencinin istek ve beklentilerine göre uygun bir bütçeyle ihtiyacına yönelik herhangi bir dil ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim