Amerika'da Dil Okulu Fırsatları

Amerika’da Dil Okulları

Amerika’da yurtdışı eğitim konusunda en önemli tercih noktalarından birisidir. Özellikle dil okulları konusunda yabancı öğrencilere oldukça fazla seçenek sunulmaktadır. İngilizce öğrenmek için kuşkusuz en iyi ülkelerden biri Amerika. Çünkü Amerika’da konuşulan resmi dil İngilizce ve tüm dünyada Amerikan aksanı daha önemli bir yer tutmaktadır. Bunun nedeni dünya çapında markalaşmış dev şirketlerin Amerikan menşeili olması ve “Hollywood Effect” olarak adlandırılan Amerikan sinema sektörünün dünya çapında etkili olmasını söyleyebiliriz. Amerikan aksanı ile sizlerde fark yaratabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için en etkili yöntem, İngilizce konuşulan ülke de İngilizce’yi yaşayarak öğrenmektir. Çünkü ancak bu sayede yoğun bir İngilizceye maruz kalırsınız ve kelimelerin doğru telaffuzlarını öğrenirsiniz. Sürekli olarak İngilizce konuşma, yazma, okuma zorunluluğu sizlerin öğrenme sürecini hızlandıracaktır. Yurtdışında İngilizce eğitimi ile İngilizceyi daha az zamanda daha ileri seviye de öğrenebilirsiniz. Sadece yurtdışı eğitim tecrübesi olarak değerlendirilmemeli yurtdışı yaşam deneyimini de es geçmemek gerekiyor. Gelecekte, hem eğitim hayatınızda hem de iş yaşamınızda oldukça katkısı olacaktır. Yurtdışı yaşam deneyimi sizlere farklı kültürlerin yaşayış biçimlerini, hayata bakış açılarını anlamanıza neden olacaktır. Özellikle Amerika gibi bir süper güç olan ülke de Amerikan yaşam tarzını deneyimlemek birebir tecrübe etmek sizlere farklı bakış açıları kazandıracaktır.

Amerika’da bir çok farklı şehir de dil okulunda dil eğitimi alabilirsiniz. Tüm dünya tarafından bilinen markalaşmış New York, Boston, San Francisco, Miami, Washington D.C, Los Angeles gibi şehirler de dil eğitimi alabilirsiniz. Amerika’da dil eğitimi sırasında aile yanı konaklama ve yurt konaklamaları mevcuttur. Elbette ki ev kirala ya da otel konaklamaları her zaman mevcuttur. Ancak aile yanı konaklama ve yurt konaklaması en çok tercih edilen konaklama tipidir. Aile yanı konaklama tipinde şehir merkezlerinde bulanan dil okulları olduğunda, merkezi noktalar da yaşayan aile yanında konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurt konaklamaları öğrencilerin sosyalleşmeleri açısından oldukça önemlidir.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurt dışında dil eğitimi almak, birçok kişinin hayal ettiği bir durumdur. Bu konuda belli ...
İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için ideal ülkelerden biri de İrlanda’dır. Farklı şehirlerde ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim