Amerika'da Dil Okulu Fırsatları

Amerika’da Dil Okulları

Amerika’da yurtdışı eğitim konusunda en önemli tercih noktalarından birisidir. Özellikle dil okulları konusunda yabancı öğrencilere oldukça fazla seçenek sunulmaktadır. İngilizce öğrenmek için kuşkusuz en iyi ülkelerden biri Amerika. Çünkü Amerika’da konuşulan resmi dil İngilizce ve tüm dünyada Amerikan aksanı daha önemli bir yer tutmaktadır. Bunun nedeni dünya çapında markalaşmış dev şirketlerin Amerikan menşeili olması ve “Hollywood Effect” olarak adlandırılan Amerikan sinema sektörünün dünya çapında etkili olmasını söyleyebiliriz. Amerikan aksanı ile sizlerde fark yaratabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için en etkili yöntem, İngilizce konuşulan ülke de İngilizce’yi yaşayarak öğrenmektir. Çünkü ancak bu sayede yoğun bir İngilizceye maruz kalırsınız ve kelimelerin doğru telaffuzlarını öğrenirsiniz. Sürekli olarak İngilizce konuşma, yazma, okuma zorunluluğu sizlerin öğrenme sürecini hızlandıracaktır. Yurtdışında İngilizce eğitimi ile İngilizceyi daha az zamanda daha ileri seviye de öğrenebilirsiniz. Sadece yurtdışı eğitim tecrübesi olarak değerlendirilmemeli yurtdışı yaşam deneyimini de es geçmemek gerekiyor. Gelecekte, hem eğitim hayatınızda hem de iş yaşamınızda oldukça katkısı olacaktır. Yurtdışı yaşam deneyimi sizlere farklı kültürlerin yaşayış biçimlerini, hayata bakış açılarını anlamanıza neden olacaktır. Özellikle Amerika gibi bir süper güç olan ülke de Amerikan yaşam tarzını deneyimlemek birebir tecrübe etmek sizlere farklı bakış açıları kazandıracaktır.

Amerika’da bir çok farklı şehir de dil okulunda dil eğitimi alabilirsiniz. Tüm dünya tarafından bilinen markalaşmış New York, Boston, San Francisco, Miami, Washington D.C, Los Angeles gibi şehirler de dil eğitimi alabilirsiniz. Amerika’da dil eğitimi sırasında aile yanı konaklama ve yurt konaklamaları mevcuttur. Elbette ki ev kirala ya da otel konaklamaları her zaman mevcuttur. Ancak aile yanı konaklama ve yurt konaklaması en çok tercih edilen konaklama tipidir. Aile yanı konaklama tipinde şehir merkezlerinde bulanan dil okulları olduğunda, merkezi noktalar da yaşayan aile yanında konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurt konaklamaları öğrencilerin sosyalleşmeleri açısından oldukça önemlidir.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Pasaport başvuruları için T.C Nüfus Müdürlüklerinden randevu almanız gerekiyor.Randevu ...
Pek çok kişi uluslararası dilin İngilizce olmasından dolayı İngilizce öğrenmek istemektedir. ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim