Avustralya’da Lisans Eğitimi

Avustralya, yaşam koşulları ve eğitim kalitesi dikkate alındığında yaşanmak istenilen bir ülkedir. Karya Yurt Dışı Eğitim Kurumu aracılığıyla, birçok farklı ülke şehrinde, istediğiniz üniversite olanaklarına kavuşabiliyorsunuz. Yalnızca lisans düzeyinde değil; master ve doktora düzeyinde de eğitim başvuruları yapmanız mümkün. Eğitim süresi ve bölümler, üniversitenin inisiyatifindedir. Eğitim koşulları ve konaklama imkanı da oldukça geniştir. Eğitiminiz tamamlandıktan sonra iş için de başvurma hakkınız oluyor.


Avustralya’da Lisans Eğitimi Başvuruları

Lisans ve lisansüstü eğitim için öncesinde hazırlık dil okullarından da yararlanabiliyorsunuz. Çünkü okul başvurularınız için belli bir dil seviyesini karşılamanız gerekiyor. İstenen dil puanı ise okula göre artış gösterebilir. IELTS ya da TOEFL gibi sınavlardan barajın belli bir üstünde puan almanız yeterlidir. Ek olarak GMAT/ GRE gibi sınavlardan da puanınızın olması istenebilir. Avustralya’da üniversiteler genelde 3 yıllık süren bir eğitim sistemine sahiptir. Eğitiminizi tamamladıktan sonra master ve doktora programlarına da başvuruda bulunabiliyorsunuz. Hazırlık dil programlarından yararlanmak isteyen kişiler için de maksimum 1 yıllık ek programlar bulunuyor.

Avustralya Lisans Eğitimi Koşulları

Karya eğitim danışmanlık firması sayesinde, hangi eğitimi almak istediğinizi ve hangi üniversitesinin sizin için uygun olduğunu saptayabilirsiniz. Zaman kaybı olmadan direkt eğitime başlamak isteyen öğrenciler içi International Year One programı da bulunmaktadır. Bunun haricinde, 2. yılınızdan itibaren akademik eğitim için başvurulara başlayabiliyorsunuz. Eğitim kalitesi yüksek ülkelerden biri olan Avustralya için birçok farklı konaklama yöntemi var. Üniversiteden bağımsız olarak, Karya eğitim firmasının sizlere sunduğu farklı konaklama olanaklar söz konusu. Konaklama haricinde, vize ve transfer, ülke içi olanaklar, üniversite için ek programlar, oryantasyon programı gibi ek hizmetler de söz konusu. Konaklama olarak yurt ve apart haricinde, öğrenci evleri, otel, aile yanı gibi opsiyonlar da bulunuyor.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
STEM Nedir? Son zamanlarda eğitim kurum ve kuruluşlarında en çok duyulan soruların başında ...
Türkiye' de ya da başka bir ülke de, daha yüksek maaşlar kazanabilmek ve işe girerken ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim