İngiltere’de Lisans Eğitimi

İngilizce denilince hem eğitim koşulları hem de sosyal yaşam koşulları nedeniyle ilk akla gelen ülkelerden biri İngiltere’dir. Amerika ile beraber bu alanda ön plana çıkan ve uluslararası öğrencilerin sık sık tercih ettiği bir ülkedir. Karya Yurt Dışı Eğitim Kurumları aracılığıyla birbirinden farklı birçok şehrinde hem dil okulu hem de lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim alma imkanınız bulunuyor. Üniversite tercih süreci ve eğitimi haricinde konaklama, yolculuk, vize ve sosyal aktiviteler konusunda da Karya eğitim kurumu sizlere yardımcı olmaktadır.

İngiltere’de Lisans Eğitim Başvuruları
Başvurularınızı gerçekleştirmeniz ve kabul almanız için her üniversitenin farklı şartları olsa da, genel olarak sitene bazı koşullar söz konusudur. IELTS yada TOEFL puanı, A level ya da IB diplıoması, lise not göstergesi ve diploması, referans mektubu ve niyet mektubu gibi belgelerinizin tam olması gerekiyor. Karya firması aracılığıyla belgelerinizi tamamlayabilir ve üniversiteye göre değişen ek belgelerinizi kolayca edinebilir, kabul alma oranınızı artırabilirsiniz. Lisans program ücretleri, İngiltere bazında, diğer Malta, Avustralya gibi ülkelere göre biraz daha yüksektir. Başvuru süreçleri Eylül- Ekim dönemlerinde olsa da bazen kış aylarında ara dönemde de kayıt alınabilmektedir.
İngiltere Lisans Eğitim Koşulları
İngiltere’de lisans eğitim süresi değişebiliyor. Genel olarak ortalama süren 3 yıl eğitim süresi, dil eğitimi almak isterseniz 4 seneye uzayabiliyor. Buna göre Karya Eğitim Kurumu’ndan dil okulu başvurusu yapabilir ya da üniversitenin hazırlık programlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Firma, eğitim şartlarının haricinde; ülkeye ve şehre uyum sağlama süreci, transfer ve vize süreciniz gibi aşamalarda da sizlere yardımcı olmaktadır. Konaklama için aile yanı daha çok tercih edilse de, yurt, öğrenci apartları ve oteller de kullanılabiliyor.

Yazar
1
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada Lise Eğitimi Kanada’da lise okumak istiyorum diyorsanız bu makaleyi sizler için ...
İtalyanca öğrenmek ya da İtalyancasını geliştirmek isteyen kişiler için İtalya dil ...

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim