İngiltere Dil Okulları Fiyatları

İngiltere dil okulları, her yıl dünyanın birçok farklı yerinden insanlar tarafından tercih edilir. Ülkedeki dil okullarının birçoğu dünya çapında bilinen kurumlar arasında yer alır. İngiltere dil okullarında eğitim almak isteyen kişiler, kendilerini geliştirmek için en uygun programları tercih ederek İngiltere'ye gidebilir. Ülkede hem yüksek eğitim kalitesi hem de ana dilin İngilizce olması sayesinde profesyonel bir şekilde dil eğitimi almak mümkündür. İngiltere'ye dil eğitimi için gidecek olanların en fazla merak ettiği konulardan biri ise dil okulu fiyatlarının ne olduğudur. Ülkede birçok dil okulu vardır ve bu yüzden net bir fiyat bilgisi bulunmaz. Fiyatları belirleyen çeşitli unsurlar vardır ve bu unsurlar doğrultusunda dil okullarında eğitim alma maliyetleri değişiklik gösterir. Okulun özellikleri, eğitim alınan şehir ve benzeri birçok faktör, dil okulu fiyatlarında etkili olur. İngiltere, dil eğitimi için tercih edilebilecek en iyi ülkelerden biridir ve ülkede çok fazla dil okulu bulunduğu için fiyat olarak da çok fazla seçenek ortaya çıkar. İnsanlar bütçe ve amaçlarına uygun olan okulları tercih ederek kaliteli bir dil eğitimi alabilir.

İngiltere Dil Okulu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

İngiltere'de bulunan dil okullarında eğitim almanın fiyatları farklı unsurlara bağlı olarak değişiyor. Dil okulları, fiyat belirlerken alacağınız eğitime göre seçenekler sunuyor. Genel olarak İngiltere dil okulu fiyatları şu unsurlara göre değişiklik gösterir:

  • Dil okulunda katılım sağlanacak eğitim programı, fiyatlara etki eden önemli bir unsurdur.
  • Dil okulunun bulunduğu şehir ve lokasyon, fiyatların değişmesine sebep olur. Londra ve benzeri şehirlerde biraz daha yüksek fiyatlar mevcuttur.
  • Eğitim süresi, dil okulu fiyatına etki eden en önemli unsurlar arasında yer alıyor. 12 haftalık olan bir program ile 36 haftalık bir eğitim programı arasında belirli bir fiyat vardır.
  • Dil okulunun prosedürleri ve genel fiyat politikası da İngiltere'de dil eğitimi almak isteyenlerin ödemesi gereken maliyetlere etki eder.
  • Ders yoğunluğu da dil okulu fiyatına etki eder. Daha yoğun ders programları, fiyatı da artırır.
  • İngiltere dil okullarına hangi dönemde kayıt yaptırıldığı da fiyata etki eder. Yaz dönemi kayıtları biraz da yüksek fiyatlı olabiliyor.

İngiltere dil okulları genel olarak bunlar ve benzeri unsurlar doğrultusunda fiyat belirler. Fiyatlar oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Çünkü İngiltere'de birçok farklı şehirde çok sayıda dil okulu vardır. Aynı zamanda bu okullarda çeşitli eğitim programı seçenekleri bulunur.

İngiltere Dil Okulu Fiyatlarına Konaklama Gibi Ücretler Dâhil Midir?

İngiltere dil okulu fiyatlarına konaklama ve yemek gibi şeyler her zaman dâhil olmaz. Okula kayıt yapılırken konaklama ve yemek gibi şeyler hakkında da anlaşma yapılabilir. Konaklama ve yemek hizmeti de almak isteyen kişiler, bunun için ekstra bir ücret öder.

İngiltere Dil Okulu Fiyatları Yüksek Midir?

İngiltere'deki dil okulları fiyat olarak çok fazla seçenek sunar. Ülkedeki okullar hem kaliteli eğitim vermesi hem de dil eğitimi için en iyiler arasında yer alması sayesinde çok fazla tercih ediliyor. Fiyatlar genel olarak bazı ülkelere göre daha yüksektir. Ancak verimli eğitimler sayesinde fiyatlar çok da fazla görülmez.

İngiltere Dil Okulları Hangi Para Birimi İle Ödeme Alıyor?

İngiltere'de bulunan dil okulları genel olarak resmi para birimi olan Sterlin ile ödeme alır. Okullara kayıt yapılırken diğer para birimleri ile de ödeme yapma imkanı bulunabilir. Ancak genellikle sterlin üzerinden hesaplama yapılır. Ülkede bulunan kurumsal dil okullarından herkes farklı fiyatlar ile eğitim alabilir.

Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İrlanda resmiyle adıyla İrlanda Cumhuriyeti Avrupa’nın kuzey batı kıyısında bulunan bir ...
Malta, İngilizce öğrenmek için, diğer bazı ülkelerle kıyaslayınca uygun fiyatlı olmasından ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim