İngiltere Dil Okulu Londra

Daha iyi bir kariyer, daha iyi bir iş gibi birçok önemli nedenlerin yanında dünyaya ayak uydurmak için de öğrenmenin bir zorunluluk haline geldiği İngilizce dilini en iyi öğrenme yollarının başında dilin konuşulduğu ülkede eğitim almak gelmektedir. Aktif ve akıcı İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin en kolay ve en iyi sonuç alabilecekleri eğitim için İngiltere’nin tercih edilmesi, ülkenin ana dilinin İngilizce olmasının yanında göçmenler de dâhil olmak üzere herkesle İngilizce konuşmak zorunda kalmak, bu dili hayatın bir parçası haline getirmektedir. Dünyanın birçok yerinden İngilizce öğrenmek veya İngilizceyi daha iyi bir seviyeye getirmek amacıyla gelen kişilerle tanışmanın mümkün olduğu dil okulları, bulundukları şehre göre de farklı avantajlar sağlamaktadır. Bu şehirlerin başında Londra gelmekte ve her yıl binlerce insan dil okulu için Londra’da öğrenci olarak bulunmaktadır.

Londra Hakkında

2000 yıl önce Romalılar tarafından kurulan Londra, İngiltere’nin başkenti olmakta, zengin tarihi ve kültürü ile Avrupa’nın başkenti olarak da tanımlanmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinden insanın yaşadığı Londra, farklı kültürleri bünyesinde barındırmasıyla da kozmopolit bir şehir olmaktadır. Dünyaca ünlü birçok tarihi ve kültürel müzeleri bulunan Londra’da, popüler cafe ve barlarla da renkli bir sosyal hayat yaşamak mümkün olmaktadır. British Museum, Madame Tussauds, Westminister, National Gallery, royal National Theatre, Leighton House Museum and Art Gallery, London Eye, London Palladium, Big Ben gibi turistik yerleri olan şehir, yeşil doğasıyla da önemli bir yere sahiptir.

Londra’da Dil Okulu Tercihi

İngiltere’nin başkenti ve dünyanın da en önemli şehirlerinden biri olan Londra, tarihi ve kültürel değerleriyle birlikte sosyal hayat ve eğlence hayatı olanaklarıyla dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri olmaktadır. Şehrin gelişmişlik kalitesinin yanı sıra şehirde bulunan dil okullarının kalitesi de önemli bir yere sahip olmakta ve şehrin çevresinde yer alan Richmond, Brighton gibi şehirlere bir saat mesafelerde bulunmasıyla da gezilip görülecek yerlerin sayısını artırmaktadır. Yılın her döneminde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen kişilerin olduğu dil okullarında, sosyal bir çevre kurabilmek için tek ortak nokta olan İngilizce konuşma zorunluluğunun olması, dilin daha da kolay öğrenilmesini sağlamakta ve birçok farklı kültürden insanla kaynaşmaya da neden olmaktadır.

  • Birçok dil okulu seçeneği,
  • Yurt, pansiyon, hostel, aile yanı konaklama, stüdyo daire kiralama, otelde kalma gibi birçok konaklama seçeneğinin olması,
  • Dünyanın en iyi dil okulu kurumlarının Londra’da olması,
  • Şehir içi ulaşımın kolay ve kullanışlı olmasıdır. Özellikle de 274 metro istasyonuna sahip metro ağı ile şehrin her yerini gezme şansının olması,
  • Green Portland, Oxford Caddesi, Regent Caddesi’nde bulunan dünyaca ünlü lüks mağazalardan alışveriş yapılabileceği gibi, Camden Town gibi daha düşük bütçeli yerlerde bulunan mağazaların tercih edilebilmesi,
  • Dünya’nın en ünlü müzelerinin Londra’da yer alması gibi özellikleri de Londra’yı dil okulu için gözde yerlerinden biri haline getirmektedir.

Londra’ya Dil Okulu’na Gideceklerin Yaşayacağı Farklılıklar

Özellikle yurt dışı tecrübesini ilk defa yaşayacaklar için kısa bir süre de olsa adaptasyon sorununun ortaya çıkması muhtemel olmaktadır. Ancak bir süre sonra şehre ve farklı kültürlere alışmakla birlikte farklılıklara alışmak ve saygı duymak kişinin hayata bakış açısını da önemli ölçüde değiştirmektedir. Londra’ya gidecek kişilerin dikkat etmesi gereken durumlardan biri olan trafik akışının farklı olarak soldan olması, ilk zamanlar biraz zorlamakta, ancak trafik işaretleriyle alışmayı kolaylaştırmaktadır. Prizlerin üç girişinin olduğu İngiltere – Londra’da conventer adı verilen dönüştürücüyle iki girişli prizlerin olduğu teknolojik aletler kullanılabilmektedir. Büyük ve kalabalık bir şehir olan Londra’nın düzenli yapılanması şehre ilk defa giden öğrenciler için büyük kolaylıklar sağlamakta ve uyum sürecini kolaylaştırmaktadır.

Londra’da Konaklama Seçenekleri

Dil okulunu seçmek kadar önemli bir diğer konu olan konaklamanın ülkeye gitmeden belirlenmesi gerekmektedir. Bunun için büyük bir hassasiyetle araştırma yapılması ve karar verilmesi gerekmektedir. Birçok konaklama çeşidi olan Londra’da sunulan imkânlar ödenen paraya kalınan yere göre değişiklik göstermektedir. Aile yanı konaklama tercih edilen konaklama türlerinden biri olup sabah ve akşam yemeğinin dâhil olmasının yanında oda kahvaltı veya yemeksiz konaklama şeklinde de tercih edilebilmektedir. Yurt ya da öğrenci evi konaklama ise değişik ülkelerden birçok kişinin bir arada kaldığı yerler olmaktadır. Aynı odada birden fazla kişinin kalacağı şekilde oda paylaşmak ya da aynı evdeki odaların farklı kişilere kiraya verilmesi de popüler konaklama çeşitleridir. Pansiyon veya hostel ya da stüdyo daire gibi yerleri kiralamak da bütçeye göre tercih edilmektedir.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İtalya’da Mutfak Sanatlar Eğitimi İtalya’da mutfak sanatları eğitimleri, Avrupa’dan ...
Yurtdışı Staj Programı Çoğumuzun hayallerinde yurtdışında yaşam tecrübesi kazanmak ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim