Kanada'da College ve Çalışma Hakkı

Kanada’da College ve Çalışma Hakkı

Kanada dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Refah seviyesi oldukça yukarda olmasıyla birlikte Kanada’da eğitim sistemi de oldukça gelişmiştir. Kanada’da yüksek öğrenim sisteminin bir parçası olan Collegeler Kanada’da yabancı öğrencilere oldukça fazla avantajlar sunmaktadır. Collegeler, Türkiye’deki 2 yıllık ön lisans bölümlerine karşılık gelmektedir. Ancak Kanada’da bulunan Collegeler Türkiye’den çok farklı bir sistemle eğitim vermektedir. Collegetan mezun olan öğrencilerin hemen hemen hepsi sektörüyle alakalı işlere yerleşmektedirler. Çünkü Collegelar, tamamen iş dünyasına çalışan yetiştirebilmek üzerine eğitim veren eğitim kurumlarıdır. Kanada’da istediğiniz alanla ilgili College eğitimi alabilmeniz mümkündür. Kanada’da bulunan College sisteminin en güzel yanı ise 2 yıllık eğitiminizi tamamladıktan sonra Kanada’da 3 yıl boyunca oturum ve çalışma hakkı elde edersiniz.

Neden Kanada’da College?

Eğitim kalitesi çok iyi olmasıyla birlikte eğitim maliyetleri, lisans ve yüksek lisans eğitimlerine kıyasla oldukça makuldür. Sadece iş dünyasına yönelik sektörünüzle ilgili eğitim alırsınız ve iş bulma süreciniz çok daha kolaydır. Kanada 2 yıllık eğitiminizi tamamladıktan sonra size 3 yıllık oturum ve çalışma izni vermektedir. Ayrıca CO-OP olarak adlandırılan sistemle Kanada’da bulunan Collegeler sizlere maaşlı staj imkanı sunmaktadır. Maaşlı staj süreniz boyunca edindiğiniz tecrübe ve deneyimle iş fırsatlarından yararlanmanız mümkündür.

Yazar
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Daha iyi bir kariyer, daha iyi bir iş gibi birçok önemli nedenlerin yanında dünyaya ...
Yurtdışında hukuk okumak isteyenler için kaliteli ve saygın üniversiteler barındıran Amerika, ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim