Kanada'da Konaklama

Kanada’da Konaklama

Kanada’da kaldığınız süre boyunca birçok konaklama seçeneğine sahipsiniz. Tabi ki ilk akla gelen okul kampüslerinin içerisinde bulunan öğrenci yurtlarında kalma imkanınızdır. Tercihinize göre oda arkadaşıyla ya da tek olarak konaklama imkanınız bulunmaktadır. Yurt konaklamaları daha güvenli olmakla birlikte ilk giden öğrenciler için daha idealdir. Çünkü yurtlarda kalırken yeni giden öğrenciler daha çok sosyalleşme imkanı bulabilmektedirler. Kampüs içinde kafeler, restoranlar, kampüs içi aktiviteler öğrencilere sosyalleşe imkanları daha fazladır.

Bir diğer konaklama seçeneği ise aile yanı konaklama seçeneğidir. Kanada’da aile yanı konaklama profesyonelleşmiş bir sistemdir. Öğrenciler belirli bir aylık ücret karşılığında Kanadalı ailelerin yanında kalabilmektedirler. Kanadalı aileler sabah kahvaltı ve akşam yemeğinde öğrencilere yardımcı olmakta ve öğrenciye özel bir oda vermektedirler. Öğrenciler kendi özel odalarında daha rahat bir ortam bulabilmekteler. Aile yanı konaklamanın en büyük avantajlarından birisi de Kanada aile yaşantısını, kültürünü yakından tanıma fırsatıdır.

Kanada’da bir diğer konaklama seçeneği ise kampüs dışında oda ya da ev kiralamaktır. Bu konaklama seçeneğinde öğrenci evinde ortak yaşam alanları ve öğrencilerin kendi odaları şeklinde olan konaklama seçeneğidir.

Yaşam masrafları bakımından düşündüğümüzde elbette kaldığınız şehre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kanada’nın metropol şehirleri olan Toronto, Montreal, Ottowa gibi şehirlerde yaşam masrafları biraz daha maliyetli olmaktadır. Ancak sundukları imkanlar bakımından bakıldığında daha avantajlı seçeneklerde oluşmaktadır.

Yazar
1
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngilizce veya her hangi bir yabancı dil öğrenmek insan hayatında çok daha fazla olanağı önüne ...
İngilizce denilince hem eğitim koşulları hem de sosyal yaşam koşulları nedeniyle ilk akla gelen ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim