Kanada'da Konaklama

Kanada’da kaldığınız süre boyunca birçok konaklama seçeneğine sahipsiniz. Tabi ki ilk akla gelen okul kampüslerinin içerisinde bulunan öğrenci yurtlarında kalma imkanınızdır. Tercihinize göre oda arkadaşıyla ya da tek olarak konaklama imkanınız bulunmaktadır. Yurt konaklamaları daha güvenli olmakla birlikte ilk giden öğrenciler için daha idealdir. Çünkü yurtlarda kalırken yeni giden öğrenciler daha çok sosyalleşme imkanı bulabilmektedirler. Kampüs içinde kafeler, restoranlar, kampüs içi aktiviteler öğrencilere sosyalleşe imkanları daha fazladır.

Kanada Dil Eğitimi Konaklaması

Bir diğer konaklama seçeneği ise aile yanı konaklama seçeneğidir. Kanada’da aile yanı konaklama profesyonelleşmiş bir sistemdir. Öğrenciler belirli bir aylık ücret karşılığında Kanadalı ailelerin yanında kalabilmektedirler. Kanadalı aileler sabah kahvaltı ve akşam yemeğinde öğrencilere yardımcı olmakta ve öğrenciye özel bir oda vermektedirler. Öğrenciler kendi özel odalarında daha rahat bir ortam bulabilmekteler. Aile yanı konaklamanın en büyük avantajlarından birisi de Kanada aile yaşantısını, kültürünü yakından tanıma fırsatıdır.

Kanada’da bir diğer konaklama seçeneği ise kampüs dışında oda ya da ev kiralamaktır. Bu konaklama seçeneğinde öğrenci evinde ortak yaşam alanları ve öğrencilerin kendi odaları şeklinde olan konaklama seçeneğidir.

Yaşam masrafları bakımından düşündüğümüzde elbette kaldığınız şehre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kanada’nın metropol şehirleri olan Toronto, Montreal, Ottowa gibi şehirlerde yaşam masrafları biraz daha maliyetli olmaktadır. Ancak sundukları imkanlar bakımından bakıldığında daha avantajlı seçeneklerde oluşmaktadır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
1
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında hukuk okumak isteyenler için kaliteli ve saygın üniversiteler barındıran ...
Pasaport harç ücretleri her yıl enflasyona göre yeniden düzenlenir. Pasaport harçları ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim