Kanada'da Dil Okulu

Kanada’da Dil Okulları

Kanada, Kuzey Amerika’da yer alan dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasındadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde komşu olan Kanada dünyanın en huzurlu ülkelerinden biri olarak tanınmaktadır. Hoşgörülü bir yapıya sahip olan Kanada dünyanın farklı yerlerinden, hem akademik anlamda hem de dil eğitimi için pek çok öğrenciyi kabul etmektedir. Kanada’nın en büyük avantajlarından birisi ise ülkede hem İngilizce hem de Fransızca eğitim alınabilmesinin mümkün olması. Kanada’nın Quebec bölgesinde resmi dil Fransızcadır. Bölge de İngilizce 2. Dil olarak kabul edilmektedir. Öyle ki Quebec Eyaleti’nin en büyük şehri olan Montreal, dünyada Paris’ten sonra Fransızca konuşulan 2. Büyük şehirdir. Montreal şehri aynı zamanda Kanada’nın da en büyük 2. Şehridir. Bu nedenle Fransızca öğrenmek isteyenler içinde en büyük seçeneklerden birisi de Kanada’dır.

Kanada, İngilizce eğitimi için oldukça büyük bir fırsattır. Hoşgörüye sahip ülkede dil okullarında aldığınız eğitimin haricinde günlük yaşamınızda da oldukça fazla İngilizce pratik yapma fırsatı yakalarsınız. İngilizceyi günlük yaşam rutininizin içerisine yerleştirmeniz demek sizin daha hızlı öğrenme süreci içinde olduğunuz anlamına gelmektedir. Çünkü İngilizce dil okulları eğitiminden sonra günlük yaşamda konuşmak, okumak, dinlemek, yazmakla unutmamanızı ve beyninizin sürekli İngilizceyle yoğunlaşmasını sağlayacaktır. Günlük yaşamda öğrenmenin bir diğer artısı ise kelimelerin doğru telaffuzlarını, deyimlerin kullanış biçimlerini, kullanıldığı yerleri doğru bir şekilde öğrenmiş olursunuz.

Kanada’da bulunan dil okulları tüm dünyada markalaşmış, dünya çapında şubeleri olan zincir dil okullarıdır. Aynı zamanda Kanada’da bulunan dil okulları, devlet tarafından denetlenmektedir. Eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Tüm dünyada bilinen Toronto, Vancouver gibi şehirlerde dil okulları bulabilirsiniz. Dil eğitimi için gittiğiniz Kanada’da konaklama seçenekleri için elbette ki seçenekler mevcut. Kanada’da yurt konaklaması, aile yanı konaklama, ev ya da otelde kalma gibi seçenekler bulunmakta. Yurt tipi konaklama sosyalleşmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Bunun haricinde eğer gittiği dil okulu şehir merkezinin dışındaysa, ulaşım zorlu oluyorsa o zaman da yurt konaklama seçenekleri gündeme gelebilir. Ancak aile yanı konaklama Kanada’da profesyonelleşmiş bir sistem. Aile yanı konaklama olarak öğrenci kabul eden aileler devlet tarafından belirli şartlar ve ailenin gönüllülük esasıyla seçilmektedir. Aile yanı konaklama seçeneğinde öğrenciler kendilerine ait odaları oluyor ve daha rahat ettikleri konaklama seçeneğidir. Bununla birlikte her zaman ev kiralama veya otel de kalma seçenekleri bulunmakta.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışı dil eğitimleri her sene binlerce öğrenci tarafından tercih edilir. Yabancı dilini ...
Günümüzde 7'den 70'e herkes İngilizce öğrenmek istemekte ve bunun için kurslara yazılmaktadırlar. ...

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim