Almanya'da Üniversite Okumak

Almanya’da Üniversite Okumak

Almanya’da üniversite okumak, yurtdışı eğitim seçenekleri arasında oldukça iyi bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır. Almanya’da bulunan üniversiteler birçok avantaj sağlamaktadır. Almanya eğitim kalitesi oldukça yüksek bir ülkedir. Bilim, teknoloji ve ticaret alanlarında dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Avrupa’nın en büyük sanayisine sahip olan Almanya iş fırsatları bakımından da oldukça zengindir. Dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biridir.

Almanya’da üniversite eğitimleri genellikle ücretsizdir. Bazı ücret alan üniversitelerde yıllık 1000 Euro’ya kadar harç parası alabilmektedir. Diğer yurtdışı eğitim seçenekleriyle kıyaslandıklarında oldukça makul fiyatlıdır. Türkiye’de ve Kıbrıs’ta bulunan özel üniversitelerle kıyaslandığında bile çok daha makul fiyatlardadır. Almanya’da üniversite okumak için öncelikle Türkiye’de bulunan 4 yıllık lisans eğitimlerinden birine kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Türkiye’de kazandığınız bölümünüzü Almanya’da ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Almanca bilmiyorsanız gittiğiniz ilk yıl hazırlık okuyarak, Almanca öğrenerek bölümünüze başlayabilirsiniz. Almanya’da hazırlık okuduğunuzda çok daha hızlı ve kolay bir biçimde Almanca öğreneceksiniz. Çünkü Almanya’da bulunduğunuz süre içerisinde sadece okulda aldığınız eğitimler dışında da Almanca kullanacak, konuşacaksınız. Bu bol bol pratik anlamına gelmektedir. Almanya’da üniversite eğitiminize başlamadan önce Almanya’da bulunan dil okullarında da dil eğitimi alabilirsiniz. Almanya dil okulları kaliteli eğitim sunmaktadır. Lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra Almanya’da 1 yıl oturum ve çalışma izni alabilirisiniz. Almanya günümüzde dil öğrenmek için, eğitim için Türk nüfusun çok olması sebebi ile daha çok tercih edilmektedir. Almanya’ya giden Türk öğrenciler gittiklerinde kendilerini daha güvende ve rahat hissetmekteler. Genellikle Türk öğrencilerin yurtdışında eğitim almaya giderken en çok çekindikleri konulardan birisi gittiği ülkede yemek kültürüne uyum sağlayıp sağlayamayacağı konusudur. Almanya’da bu konuda da oldukça avantajlı Almanya’nın her büyük kentinde kasabasında Türk yemeklerini bulabilmeniz mümkündür.

Almanya hem eğitim kalitesi, hem de ücretsiz eğitimleriyle dünyadan gelen yabancı öğrencileri kabul etmektedir. Eğer sizde yurtdışı eğitim almak istiyorsanız Almanya sizler için oldukça iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Üstelik üniversite eğitimi sonucun Almanya’da bir yıl çalışma izni alabileceğiniz gibi üniversite eğitimi sonucunda yüksek lisans eğitiminize de başlayabilirsiniz. Almanya’da yüksek lisans eğitimleri de ücretsizdir.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında Lise İyi bir lise eğitimin sonrasında iyi bir üniversite ve kariyer planlaması ...
Lisans düzeyinde üniversite eğitimi alabilmeniz için Karya Yurt Dışı Eğitim firması kapsamında ...

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim