Almanya'da Üniversite Okumak

Almanya’da Üniversite Okumak

Almanya’da üniversite okumak, yurtdışı eğitim seçenekleri arasında oldukça iyi bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır. Almanya’da bulunan üniversiteler birçok avantaj sağlamaktadır. Almanya eğitim kalitesi oldukça yüksek bir ülkedir. Bilim, teknoloji ve ticaret alanlarında dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Avrupa’nın en büyük sanayisine sahip olan Almanya iş fırsatları bakımından da oldukça zengindir. Dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biridir.

Almanya’da üniversite eğitimleri genellikle ücretsizdir. Bazı ücret alan üniversitelerde yıllık 1000 Euro’ya kadar harç parası alabilmektedir. Diğer yurtdışı eğitim seçenekleriyle kıyaslandıklarında oldukça makul fiyatlıdır. Türkiye’de ve Kıbrıs’ta bulunan özel üniversitelerle kıyaslandığında bile çok daha makul fiyatlardadır. Almanya’da üniversite okumak için öncelikle Türkiye’de bulunan 4 yıllık lisans eğitimlerinden birine kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Türkiye’de kazandığınız bölümünüzü Almanya’da ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Almanca bilmiyorsanız gittiğiniz ilk yıl hazırlık okuyarak, Almanca öğrenerek bölümünüze başlayabilirsiniz. Almanya’da hazırlık okuduğunuzda çok daha hızlı ve kolay bir biçimde Almanca öğreneceksiniz. Çünkü Almanya’da bulunduğunuz süre içerisinde sadece okulda aldığınız eğitimler dışında da Almanca kullanacak, konuşacaksınız. Bu bol bol pratik anlamına gelmektedir. Almanya’da üniversite eğitiminize başlamadan önce Almanya’da bulunan dil okullarında da dil eğitimi alabilirsiniz. Almanya dil okulları kaliteli eğitim sunmaktadır. Lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra Almanya’da 1 yıl oturum ve çalışma izni alabilirisiniz. Almanya günümüzde dil öğrenmek için, eğitim için Türk nüfusun çok olması sebebi ile daha çok tercih edilmektedir. Almanya’ya giden Türk öğrenciler gittiklerinde kendilerini daha güvende ve rahat hissetmekteler. Genellikle Türk öğrencilerin yurtdışında eğitim almaya giderken en çok çekindikleri konulardan birisi gittiği ülkede yemek kültürüne uyum sağlayıp sağlayamayacağı konusudur. Almanya’da bu konuda da oldukça avantajlı Almanya’nın her büyük kentinde kasabasında Türk yemeklerini bulabilmeniz mümkündür.

Almanya hem eğitim kalitesi, hem de ücretsiz eğitimleriyle dünyadan gelen yabancı öğrencileri kabul etmektedir. Eğer sizde yurtdışı eğitim almak istiyorsanız Almanya sizler için oldukça iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Üstelik üniversite eğitimi sonucun Almanya’da bir yıl çalışma izni alabileceğiniz gibi üniversite eğitimi sonucunda yüksek lisans eğitiminize de başlayabilirsiniz. Almanya’da yüksek lisans eğitimleri de ücretsizdir.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında okul değişim programları genellikle üniversite öğrencileri için popüler olan ...
Öğrencinin istek ve beklentilerine göre uygun bir bütçeyle ihtiyacına yönelik herhangi bir dil ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim